Národní informační centrum pro Evropský výzkum (NICER) Technologického centra připravilo nový měsíční přehled novinek z oblasti rámcových programů EU – H2020 a Horizont Evropa. Přečtěte si o nových příručkách pro psaní projektových návrhů MSCA nebo o úspěchu lídra v oblasti služeb poskytovaných drony.
Národní kontakty pro tyto programy připomínají možnost zapojit se do veřejné konzultace k hodnocení programů H2020 a Horizont Evropa. Zpravodaj přináší informace o omezení účasti maďarských institucí v projektech Horizont Evropa či iniciativě Evropské komise pro pokročilé materiály. Nepřehlédněte informace o podaných projektech a výsledcích vybraných výzev, tentokráte např. v Klastru 1, Klastru 6, ERA a Misích Rakovina, Půda, Klima a Voda (včetně úspěchů českých subjektů). Dále přinášíme informace o nově otevřených výzvách i akcích k tématu Horizont Evropa. Upozornit bychom Vás chtěli především na jubilejní ročník konference CZEDER 2023 a další semináře připravované Technologickým centrem Praha zaměřující se například na Teaming, lump sum či granty ERC.
Kompletní znění lednového Zpravodaje Horizont Evropa naleznete zde.
Zájemci se mohou k odběru Zpravodaje přihlásit také na stránce: horizontevropa.cz.
Představujeme úspěšné zapojení do rámcových programů EU
Česká společnost UpVision uspěla ve výzvě Horizont Evropa SPACE s projektem CERTIFLIGHT zaměřeným na certifikaci přesné polohy dronů a letadel. UpVision patří v ČR téměř 10 let mezi lídry ve službách poskytovaných drony a je velmi aktivní ve výzkumu využití dronů pro nejrůznější účely nejen v ČR, ale i v rámci evropských výzkumných projektů. Co říká o projektu národní kontakt pro oblast Vesmíru z Technologického centra Praha Ondřej Mirovský, se můžete dočíst na stránkách Horizont Evropa.
Start-upy a projekty Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) uspěly v programech EIT. Pod záštitou EIT Food (Evropského inovačního a technologického institutu v oblasti potravin) byla vytvořena webová platforma pro podporu inovací v oblasti potravin. O tomto projektu, i dalších programech EIT, do kterých se zapojila VŠCHT, mluví na stránkách Horizont Evropa Monika Tomaniová, Edita Ryšlavá a Karolína Friessová.
Příručky k psaní projektových návrhů MSCA
NCP pro MSCA připravili v rámci projektu MSCA-NET příručky, které napomohou žadatelům s orientací ve struktuře projektového návrhu a požadavcích na jednotlivé sekce. Nejnovější metodické materiály se vztahují k aktuálně otevřeným výzvám MSCA COFUND a MSCA Staff Exchanges. Již dříve vyšly příručky také k výzvám MSCA Postdoctoral Fellowships 2022 a MSCA Doctoral Networks 2022. Všechny příručky naleznete na webových stránkách Horizont Evropa.
Zdroj: Technologické centrum Praha
- Autor článku: ne
- Zdroj: VědaVýzkum.cz