Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Do metropole se v září sjedou ti nejlepší z oboru biotechnologií. Mezinárodní konference Prague.bio se zúčastní zástupci fondů, kteří celkově spravují víc než 5 miliard korun určených na investice do nadějných vědeckých projektů. Se svými přednáškami vystoupí i taková esa oboru, jako například Jan Berka z Roche Diagnostics Solutions a Marek Šťastný z Bristol-Myers Squibb.

Mezinárodní konference Prague.bio je určena akademikům, investorům a zástupcům průmyslu, kteří se věnují vývoji nových léčiv, diagnostiky a dalším oblastem biotechnologií. Těšit se můžou na přednášky zástupců významných farmaceutických a diagnostických firem, na panelovou diskuzi se zahraničními investory i prezentaci nadějných biotechnologických projektů.

Mezi řečníky na fóru Prague.bio patří například uznávaný odborník na sekvenační systémy z Roche Diagnostics Solutions Jan Berka, který nabídne přednášku „The future of disease diagnostics is the immunome“. Sám k tomu dodává: „Zaměřím se na úlohu tzv. imunomu v diagnostice, prognóze a léčbě nemocí. Imunom je dynamický soubor imunitních buněk a receptorů reagujících na různé antigeny, který podle posledních studií vykazuje zajímavý potenciál, coby biomarker různých onemocnění. Patří mezi ně např. infekce, autoimunitní poruchy či rakovina.“

Konferenci obohatí svým vystoupením taky Marek Šťastný z Bristol-Myers Squibb, Senior Scientific Advisor a Business Development Liaison pro ČR. „Můj příspěvek se týká využívání moderní imunoterapie v protinádorové léčbě. Představím současné trendy i výsledky v oblasti biomarkerů a možnosti budoucího vývoje v oblasti imunoterapií,“ popisuje. Jeho vystoupení shrnuje název: „The extent of cancer immunotherapy in clinical practice & what is important to know for developmental opportunities?“.

Zajímavou diskusi slibuje panelová debata investorů. Zapojí se do ní Aleksander Kłósek z polského YouNick Mint VC, Alexander Schwartz z rakouského fondu xista science ventures, Michael Krebs z německého KHAN Technology Transfer Fund a Jaromír Zahrádka z i&i Biotech Fund. Hovořit budou mimo jiné o potenciálních rizicích financování vědeckých startupů v úplných začátcích jejich vývoje. Konference Prague.bio navíc propojí investory se zástupci českých i zahraničních univerzit a výzkumných institucí. Výsledkem můžou být nové finanční injekce pro perspektivní badatelské projekty.

„Jsem velmi rád, že se v Praze objeví tak významné osobnosti z oblasti biotechu i byznysu a věřím, že budou přínosem a inspirací nejen pro startupy, ale všechny účastníky konference,“ říká Jaromír Zahrádka.

Široká podpora státní správy i samosprávy

Mezinárodní konference Prague.bio získala podporu ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové, Ministerstva průmyslu a obchodu, agentury CzechInvest i hlavního města. Pražský primátor Bohuslav Svoboda poznamenává: „Praha má v oblasti biotechnologií a medicíny velmi dobrou pověst a potenciál. Jsem rád, že konference Prague.bio na tento fakt upozorní v mezinárodním měřítku a přivítá řadu velmi zajímavých osobností.”

Sympozium organizují bio-inovační centrum i&i Prague a kancelář transferu technologií IOCB Tech, náležící do ekosystému vytvořenému kolem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB). Ten patří mezi spoluorganizátory konference. Ředitel ÚOCHB Jan Konvalinka vysvětluje proč: „Česká republika nabízí v oblasti biotechnologií značné možnosti. Na univerzitách či ve výzkumných ústavech pracuje velké množství špičkových vědců a průmysl zase vytváří zajímavé možnosti ke spolupráci, což znamená, že potenciálních investorů do vědeckých projektů stále přibývá. Chybí ale intenzivnější propojení těchto světů, jejich vzájemná komunikace a pochopení. Konference Prague.bio si klade za cíl pomoci tuto mezeru vyplnit.“

Veškeré dostupné informace o konferenci Prague.bio najdete na webu www.prague.bio, kde je k dispozici i registrační formulář.

 

Zdroj: i&i Prague

 

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: i&i Prague
Kategorie: Z domova