Vítězové jedenáctého ročníku soutěže Vizionáři po zimní covidové pauze osobně převzali svá ocenění. Výsledky soutěže vyhlásilo na sklonku loňského roku sdružení CzechInno, laureáti se pak osobně sešli za účelem převzetí ocenění ve středu 4. května na slavnostním ceremoniálu na Střeleckém ostrově v Praze.
Vítězové jedenáctého ročníku soutěže Vizionáři 4. května 2022 osobně převzali svá ocenění. Letos výrazně bodovaly environmentálně zaměřené inovace a ty, které reagují na společenský a ekonomický vývoj po nástupu pandemie. Titul Vizionář 2021 získalo šest subjektů, čestná uznání udělila odborná porota také desíti inovativním počinům. Osobností projektu Vizionáři 2021 se stal Tomáš Mocek, vedoucí centra HiLASE Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR.
Výsledky soutěže vyhlásilo na sklonku loňského roku sdružení CzechInno, laureáti se pak osobně sešli za účelem převzetí ocenění včera na slavnostním ceremoniálu, který CzechInno uspořádalo v Caffesion Gallery na Střeleckém ostrově v Praze.
Soutěž Vizionáři, ve svém dosud posledním vyhlášeném ročníku v názvu s koncovkou „2021“, se zaměřuje na vyhledávání, oceňování a zviditelňování výjimečných inovačních počinů v českém podnikání a spolupráci aplikovaného výzkumu s praxí, které mají významný technologický, společenský anebo sociální přínos, či jsou jejich kombinací. Odbornou porotu projektu Vizionáři 2021 tvořili zástupci renomovaných organizací a společností. Při svém rozhodování porota akcentovala šíři celospolečenského přínosu oceněných inovací a také prospěšnost jejich uvedení do praxe v souvislosti s povzbuzením ekonomiky i rozvojem společnosti v době probíhající pandemie nemoci Covid-19.
Oceněn byl například Fyzikální ústav AV ČR, ÚJV Řež, a. s., či Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého v Olomouci se svým systémem NANOBIOWAT, o kterém si více můžete přečíst zde. Seznam všech oceněných si můžete přečíst v tiskové zprávě.
Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví
redakčně upraveno
- Autor článku: ne
- Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví