Samotné konference se zúčastnily významné investiční a farmaceutické firmy, mezi nimiž například figurovaly Merck, MSD nebo Astra Zeneca. Z českých pak konkrétně šlo o bpd partners, Bohemia Venture Capital nebo CzechInvest.
„S přednáškami či formou posterů se představilo 19 nejzajímavějších objevů a technologií – například léčba rakoviny pomocí nanočástic, diagnostika rakoviny plic z analýzy vydechovaného vzduchu nebo rychlá detekce rezistence vůči antibiotikům. Kromě spolupořadatelů byly projekty například z Univerzity Pardubice, Národního ústavu duševního zdraví nebo z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, Masarykovy univerzity nebo Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy,“ řekl Aleš Vlk.
Hlavním cílem konference je rozvíjet prostředí vzniku inovativních firem vycházejících z českých vědeckých institucí v oblasti biologie, chemie a medicíny, tedy v oblasti, která se často zkracuje jako „Biomedicína“ nebo „LifeSci“.
„Letošní Biospot, v pořadí již třetí, splnil to, co si organizátoři přáli. Na akci se představily nové technologie, jejichž kvalita byla vyšší než v minulém ročníku. Zároveň akci navštívil vyšší počet jak investorů, tak komerčních partnerů,“ říká Martin Fusek, zástupce ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.
Konference Biospot se uskutečnila pod záštitou klastru MedChemBio společně s Ústavem molekulární a translační medicíny při Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, Ústavem organické chemie a biochemie Akademie Věd ČR a jeho dceřinou firmou IOCB Tech.
Celý záznam z pravidelného středečního pořadu na rádiu Zet si můžete pustit zde:
Zdroj: Rádio ZET