facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Novinky TC Praha: Přípravné workshopy pro žadatele o granty ERC a infoden k MSCA

26. 3. 2024
Novinky TC Praha: Přípravné workshopy pro žadatele o granty ERC a infoden k MSCA

Národní informační centrum pro Evropský výzkum (NICER) Technologického centra Praha připravilo nové číslo měsíčního přehledu novinek z oblasti rámcových programů EU – H2020 a Horizont Evropa. Přečtěte si nejen o připravovaných seminářích, workshopech, aktuálních výzvách, které jsou spojeny se zmíněnými programy, ale i o podcastu zaměřeném na komunikaci vědy.

guillaume perigois 0NRkVddA2fw unsplash

Novinky v kostce

V jarním Zpravodaji HE přinášíme několik pozvánek na akce TC Praha. Kromě níže zmíněných ERC workshopů jde o informační den k akcím Marie Sklodowska Curie, seminář zaměřený na Evropský cloud pro kulturní dědictví, národní infodny v oblastech evropských environmentálních misí, Misi rakovina (ve spolupráci se Slovenskem) a Partnerství pro cirkulární bioekonomiku. Evropská komise představí již tento pátek výzvy klastru 3 Civilní bezpečnost, dále proběhne rakousko-česko-slovenský infoden k výzvám Evropské rady pro inovace - EIC, samostatně potom akce k výzvě EIC Pathfinder Challenges a infoden k příležitostem zapojit se do výzev na podporu cílů Nového evropského Bauhausu. Do kalendáře si na květen můžete poznamenat evropskou mezioborovou vědeckou konferenci EuroScience Open Forum a partnerskou burzu v oblasti bezpečnostního výzkumu SMI2G. Nové výzvy vyhlásil Společný podnik pro čipy. V oblasti výzkumných infrastruktur je vyhlášená výzva pro podporu zavádění principů otevřené vědy (FAIR-IMPACT). Projektové návrhy zaobírající se pokročilými materiály a bateriovými technologiemi je možné předkládat v rámci ERA-NETu M-ERA. Až do října letošního roku je otevřena výzva COST 2024.

Z březnového Zpravodaje pro vás dále vybíráme:

Registrace na přípravné workshopy pro žadatele o granty ERC do výzev 2025 otevřena

Byla otevřena možnost přihlašování k účasti na letošních workshopech pro žadatele o granty ERC. Sérii přípravných workshopů pořádá Technologické centrum Praha ve spolupráci s Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC. Workshopy proběhnou v květnu, červnu a září 2024.

Více informací na webu Horizont Evropa.

Seznam českých auditorských a konzultačních společností pro Horizont Evropa

TC Praha přináší seznam auditorských a konzultačních společností, jež nabízí podporu a odborné poradenství pro projekty programu Horizont Evropa. Tento seznam je určen pro zájemce z řad příjemců, aby se lépe zorientovali v široké nabídce z řad expertů pro oblast Horizont Evropa, ale také pro konzultační a auditorské společnosti, které mají zájem vystavit svůj profil a zkušenosti relevantní v daném oboru.

Aktuální seznam i více informací naleznete na webu Horizont Evropa.

Podcast o komunikaci vědy s Pavlou Hubálkovou

Hostem podcastu byla Pavla Hubálková, která píše o vědě například pro magazín Univerzity Karlovy Forum nebo pro technologický magazín WIRED a je spoluautorkou první české knihy o komunikaci vědy. S Pavlou si TC Praha povídalo o komunikaci vědy u nás i v zahraničí, o ženách ve vědě i o úkolech vědců třetího tisíciletí. Zabrousili jsme také do témat, jako jsou sociální sítě, boj s dezinformacemi nebo umělá inteligence.

Detaily a další informace naleznete v kompletním znění březnového Zpravodaje Horizont Evropa.

Přejete si být v obraze o aktuálním dění v programu Horizont Evropa? Registrujte k odběru Zpravodaje Horizont Evropa.

 

Zdroj: Technologické centrum Praha