facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

TC Praha: Dotazník k Horizontu Evropa a konference Mons a Namur

19. 4. 2024
TC Praha: Dotazník k Horizontu Evropa a konference Mons a Namur

Národní informační centrum pro Evropský výzkum (NICER) Technologického centra Praha připravilo nový měsíční přehled novinek z oblasti rámcových programů EU – H2020 a Horizont Evropa. Víte, že časopis ECHO slaví už 20 let existence? Přečtěte si také o setkání finančních manažerů a manažerek v Třešti, nebo o tom, jaký byl národní informační den týkající se misí.

TC Praha duben

Finanční manažerky a manažeři diskutovali o Horizontu Evropa v Třešti

Novinky v kostce

V dubnu přinášíme ohlédnutí za několika proběhlými akcemi. Kromě níže zmíněných akcí jsou přístupné prezentace ze semináře k Evropskému cloudu pro kulturní dědictví a webináře TC Praha k osobním nákladům. Z plánovaných akcí přijměte pozvánku na symposium pořádané projektem výzkumných infrastruktur RICH Europe, webinář evropského partnerství pro fotoniku Photonics21 a hned dvě belgické předsednické konference. První je zaměřena na akce Marie Sklodowska Curie (Mons), druhá potom na Průmyslové technologie (Namur). Dále proběhnou evropské informační dny pro všechny mise a k novým tématům ERA. Na národní úrovni si nenechte ujít informační den pro výzvy klastru 3 a Partnerství pro cirkulární bioekonomiku. Užitečná doporučení zazní na webináři Jak se prezentovat na partnerských burzách, který pořádá projekt národních kontaktů z bezpečnostní oblasti SEREN5. Nabyté informace budou moci účastníci hned využít na Partnerská burze k bezpečnostním výzvám v Istanbulu. Aktuálně probíhá příjem žádostí na nadnárodní přístup k výzkumným infrastrukturám v oblasti výzkumu rakoviny canSERV a do programu Evropského inovačního a technologického institutu Food „TeamUp“.

Z dubnového Zpravodaje pro Vás dále vybíráme:

Časopis ECHO slaví 20 let

Druhé vydání časopisu ECHO v tomto roce oslavuje 20 let od jeho založení a reflektuje jeho vizi jako prostředku pro podporu českých iniciativ v Evropském výzkumném prostoru diskusní platformy pro odborníky z výzkumu, vývoje a inovací. V tomto čísle Zuzana Musilová z PřF UK popisuje svou vědeckou dráhu a získání grantu ERC. Další témata zahrnují spolupráci v humanitních vědách v rámci programu Horizont Evropa, podporu kvantových technologií a výzkumnou spolupráci na Slovensku.

Přispějte k tvorbě pracovního programu 2025

Evropská komise zveřejnila hlavní navrhované tematické orientace plánované pro pracovní program Horizont Evropa 2025 v oblastech: Klastrů pilíře 2, Misí a průřezových aktivit, Evropských inovačních ekosystémů, Nového evropského Bauhausu a Výzkumných infrastruktur. Zároveň umožňuje zájemcům se prostřednictvím krátkého dotazníku k jednotlivým částem vyjádřit a podílet se tak na formování dokumentu. Možnost je otevřena do 6. května 2024. Podrobnosti jsou k dispozici zde.

Finanční manažerky a manažeři diskutovali o Horizontu Evropa v Třešti

V reprezentativních prostorách zámku Třešť se uskutečnilo již 33. setkání pracovní skupiny TC Praha pro finanční a právní management projektů HE/H2020 (FINPRA). V úvodu prezentovali finanční a právní NCP novinky v Horizontu Evropa. Následovala živá diskuse na téma lump sum a audity. Váženými hosty byli zástupci auditorské společnosti Interexpert, kteří doplňovali diskusi z pohledu kontrolního orgánu. Máme radost, že setkání proběhlo ve spolupráci s CZARMA v rámci dvoudenního setkání Finance na zámku.

TC Praha duben2

Proběhl národní informační den k misím

Proběhl národní informační den k misím

Technologické centrum Praha uspořádalo národní informační den k evropským misím zaměřeným na problematiku životního prostředí (oblasti Adaptace na změnu klimatu, Obnova našich oceánů a vod, Dohoda o půdě pro Evropu, Klimaticky neutrální a chytrá města). Na akci byly mj. prezentovány zkušenosti úspěšného českého žadatele. Prezentace z akce jsou k dispozici zde.

Detaily a další informace naleznete v kompletním znění dubnového Zpravodaje Horizont Evropa.

Přejete si být v obraze o aktuálním dění v programu Horizont Evropa? Registrujte k odběru Zpravodaje Horizont Evropa.

 

Zdroj: Technologické centrum Praha