Novinky v kostce
Praha provedla analýzu aktuálních dat týkajících se české účasti v HE, a to z celkového úhlu pohledu i v jednotlivých částech programu. Během uplynulého měsíce byly také zveřejněny údaje o počtech podaných projektových žádostí v několika nedávno uzavřených výzvách. Konkrétně v Klastru 4, 6, v prvním kole nástroje Teaming a European Excellence Initiative (EEI), dále v oblasti ERA a Mise rakovina.
Nově byl spuštěn příjem projektových žádostí v Klastru 2 a 4 (oboje schéma Hop On), dále pro oblast Mobility (Klastr 5), programu Digitální Evropa a nástroje Twinning. Vůbec poprvé byly otevřeny výzvy pro oblast kultury a kreativity v rámci Evropského inovačního a technologického institutu (EIT).
Evropská komise zve zájemce na informační dny k novým výzvám 2024 v Klastru 1 (spojeno s burzou) a MSCA Doctoral Networks 2023. Na konci května proběhne webinář EK k problematice vykazování ostatních přímých nákladů v projektech programu H2020. Z akcí TC Praha nepřehlédněte květnový seminář k přípravě projektů do výzvy Twinning a Pathways to Synergies 2023, červnový seminář k osobním nákladům a ještě národní infoden k již zmiňovaným MSCA Doctoral Networks.
Jaký byl jarní běh interaktivních workshopů TC Praha?
V dubnu a květnu 2023 zorganizovalo Technologické centrum Praha sérii interaktivních workshopů „Jak na Horizont Evropa“. Workshopy nabízejí účastníkům možnost detailně prozkoumat vybrané aspekty Horizontu Evropa a vyzkoušet si, jak fungují v praxi. Možnost účastnit se těchto workshopů mají čeští žadatelé, příjemci a zájemci o problematiku vždy dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Souhrn výsledků jarního běhu najdete v krátkém videu na webu Horizont Evropa.
Nová brožura z edice Vademecum Horizont Evropa
Technologické centrum Praha vydalo brožuru z edice Vademecum Horizont Evropa, která se věnuje problematice duševního vlastnictví v projektech programu Horizont Evropa. Brožura je v elektronické verzi ke stažení na webu Horizont Evropa.
Vyšlo Echo č. 1-2/2023
První vydání časopisu ECHO v tomto roce se stručně vrací k českému předsednictví v Radě EU, přináší informace o úspěšných českých inovátorech v zemědělsko-potravinářském sektoru a rekapituluje první dva roky implementace projektů v části štěpení programu Euratom. V tomto vydání se také dozvíte, proč se právě půda stala těžištěm jedné z evropských misí nebo jak jsou energeticky a environmentálně šetrná řešení a opatření aplikovaná v prostředí velké výzkumné infrastruktury ELI Beamlines. Tradičně nechybějí ani analytické články. Více na webu Horizont Evropa.
Detaily a další informace naleznete v kompletním znění květnového Zpravodaje Horizont Evropa.
Přejete si být v obraze o aktuálním dění v programu Horizont Evropa? Registrujte se k odběru Zpravodaje Horizont Evropa.
Zdroj: Technologické centrum Praha