Technologické centrum Praha
Technologické centrum Praha vzniklo v roce 1994 jako neziskové zájmové sdružení právnických osob s původním názvem Technologické centrum AV ČR. Je klíčovou národní institucí poskytující informační a konzultační služby k rámcovým programům Evropské unie pro výzkum, vývoj a inovace, je předním národním výzkumným pracovištěm a think-tankem pro oblast řízení a politiky výzkumu, vývoje a inovací, připravuje podklady pro strategické rozhodování ve výzkumu, vývoji a inovacích na národní, regionální i evropské úrovni a podporuje vznik a rozvoj inovačních firem.
Úkolem TC je podporovat zapojení České republiky do Evropského výzkumného prostoru (ERA), provádět orientovaný výzkum pro vědu a inovace, uskutečňovat mezinárodní technologický transfer a přispívat ke zvyšování mezinárodní konkurence-schopnosti českých firem.
Národní informační centrum pro evropský výzkum Technologického centra AV ČR připravilo nové číslo měsíčního přehledu novinek z oblasti rámcových programů EU – H2020 a Horizont Evropa. Dočtete se také o informační kampani k výzvám roku 2023, jak se stát hodnotitelem projektů Horizont Evropa a mnoho dalšího.
Technologické centrum AV ČR přináší další díl pravidelného přehledu svých současných aktivit. Přečtěte si o konferenci na téma bezpečnostní výzkum v kyberprostoru, o novém podcastu či o tom, jak Technologické centrum AV ČR pomáhá růst i soukromým firmám.
Technologické centrum AV ČR přináší další díl ze série analýz účasti zemí na rámcových programech Evropské unie. Tento článek se zaměřuje na aktivitu většiny států EU v současném programu Horizont Evropa v porovnání se dvěma předchozími rámcovými programy.
Národní informační centrum pro evropský výzkum (NICER) Technologického centra AV ČR připravilo nové číslo měsíčního přehledu novinek z oblasti rámcových programů Evropské unie – H2020 a Horizont Evropa. Přečtěte si o výsledcích výzev v klastru 2 Kultura, kreativita a inkluzivní společnost nebo o plánovaných podzimních akcích.
Ve výzvě pro Kulturu, kreativitu a inkluzivní společnost HORIZON-CL2-2022, která byla v pořadí druhou výzvou během programu Horizont Evropa a měla uzávěrku 20. dubna 2022, bylo předloženo celkem 745 projektů a z nich 84 vybráno k financování. Podívejte se také na přehled počtů projektů v jednotlivých oblastech výzkumu.
Dobré proporce, ale nízká intenzita. V těchto základních obrysech shrnuje analýza Technologického centra AV ČR situaci na poli české výzkumné mobility v rámci stipendií MSCA. Apeluje také na celkové zvýšení objemu mezinárodní mobility při udržení efektivního poměru přílivu a odlivu mozků z České republiky.
Technologické centrum AV ČR připravilo analýzu, která srovnává účast v programu Horizont Evropa jak na úrovni vnitrostátních regionů, tak na úrovni střední Evropy a celé EU. Kolik subjektů se na území Česka účastní evropského programu? A jak si v tom vedou v porovnání s ostatními zeměmi?
Technologické centrum AV ČR připravilo další analýzu statistik účasti v programu Horizont Evropa. Tentokrát se zaměřilo na úspěšnost projektových návrhů v grantech Evropské rady pro výzkum. Jak ale úspěšnost stanovit? A jak jsou na tom žadatelé s českou národností?
Technologické centrum AV ČR přináší další díl pravidelného přehledu svých současných aktivit. Přečtěte si o nové vesmírné výzvě, on-line vzdělávání nebo o aktuální zprávě na téma vlivu pandemie na šíření digitálních technologií.
Co je klíčové pro úspěch projektů v programu ERC Proof of Concept? A mají šanci uspět i projekty z oblasti sociálních a humanitních věd? V aktuálním čísle časopisu ECHO na tyto otázky odpovídala Tereza Stöckelová, česká socioložka, která čtyři roky hodnotila projekty v programu ERC Proof of Concept.
Technologické centrum AV ČR