Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) oslavilo na podzim dva roky od svého založení. Plnohodnotně funguje od září loňského roku a od té doby podpořilo inovační projekty za bezmála 15 milionů korun.
Firmy a výzkumné organizace zatím realizovaly s podporou ICUK společné inovační projekty v objemu 14,6 milionů korun. Částka zahrnuje mimo jiné i historicky nejvyšší smluvní spolupráci Univerzity Jana Evangelisty Purkyně s globálním dodavatelem systémů pro bezpilotní řízení aut, společností Valeo. „Díky této spolupráci se v regionu objevilo smysluplné pracovní uplatnění na vývoji aut bez řidiče až pro 200 studentů. Navíc jsme vzbudili zájem o region u globální firmy s velmi vysokou přidanou hodnotou,“ říká ředitel ICUK Tomáš Siviček.
Další činností ICUK je podpora podnikání. V říjnu začal již třetí běh jeho podnikatelského inkubátoru StartUp Go!, kterého se aktuálně účastní 9 začínajících podnikatelů. Dva předchozí běhy absolvovalo 14 začínajících firem.
Z inkubátoru dosud vzešlo pět nových podnikatelů, dalším třem absolventům inkubátoru našel ICUK investory. Projekt cestovatelské sociální sítě Tellmehi získal investici dokonce v řádu několika milionů. Asi nejúspěšnějším projektem zůstávají vylepšené Priesnitzovy zábaly Martiny Štefankové, která se v říjnu dostala mezi 8 nejlepších českých biotechnologických startupů v globální soutěži Startup World Cup.
ICUK založily společně Ústecký kraj, Krajská hospodářská komora a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Zdroj:
- Autor článku: ne
- Zdroj: ICUK