Středočeské inovační centrum (SIC) za necelé dva roky svého působení podpořilo více než 50 firem a vznikajících projektů. Dnes oficiálně pokřtilo přehled inovačního prostředí regionu, který má sloužit především potenciálním investorům.
Téměř 50 % veškerých vědeckovýzkumných kapacit v České republice se koncentruje v Praze a Středočeském kraji. To vytváří potenciál pro rozvoj ekonomických aktivit a inovací založených na výzkumu a spolupráci firem a vědců. Střední Čechy spolu s Prahou mají veškeré předpoklady k tomu, aby se staly jedním z nejbohatších regionů Evropy. K tomu je však potřeba výrazný posun hospodářství k výrobkům a službám s vyšší přidanou hodnotou.
Středočeské inovační centrum bylo založeno, aby podporovalo inovace ve firmách v regionu, nejen finančně, ale také skrze akcelerační programy a propojování s výzkumnými organizacemi. K nejoblíbenějším nástrojům SIC, jako jsou inovační vouchery (až do výše 150 tis. korun), SIC LAB pro začínající podnikatele, nebo podpora projektů z oblasti smart řešení, nyní přibývá také přehledný Atlas inovačního prostředí.
Publikace zahrnuje podrobné informace o dopravě, ekonomice, průmyslu, trhu práce i investičních zónách. Vedle dat z Českého statistického úřadu, agentury CzechInvest či Eurostatu obsahuje také výsledky vlastního šetření SIC. Hlavním účelem Atlasu je představit investorům kraj jako místo atraktivní pro podnikání s vyšší přidanou hodnotou. Z údajů SIC například vyplývá, že v kraji působí více než 700 firem s ročním nárůstem obratu vyšším než 20 procent. SIC se nyní zaměří na podporu inovativních firem, u kterých je potenciál, že se stanou významným hráčem ve svém oboru a přispějí k růstu ekonomiky kraje.
SIC také oficiálně spustil nový web, který má poskytnout další podrobné informace o inovacích a příležitostech v kraji. Obsah webu bude postupně doplňován a jeho anglická lokalizace bude dostupná v nejbližších dnech.
Zdroj: SIC a Vědavýzkum.cz (JS)
- Autor článku: ne
- Zdroj: Vědavýzkum.cz