facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Největší hackathon v ČR propojí přední české instituce a evropské hackery

9. 4. 2019
Největší hackathon v ČR propojí přední české instituce a evropské hackery

HackPrague 2019 je již třetím ročníkem největšího mezinárodního hackathonu v České republice. Letos se uskuteční 4. a 5. května v Praze ve spolupráci s předními experty a institucemi v oblasti chytrých měst s cílem zlepšit kvalitu života ve městech.

HackPrague hackathon 2019 je již třetím ročníkem největšího mezinárodního hackathonu v České republice, tentokrát se zaměřením na problematiku chytrých měst. O prvním květnovém víkendu (4. - 5. 5. 2019) přiláká hackathon do Prahy na 150 nejlepších evropských vývojářů, datových analytiků a designérů, kteří budou společně pracovat na inovativních projektech v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

campV letošním roce navázal HackPrague spolupráci s předními odborníky na chytrá města, a to například bývalým děkanem fakulty dopravní ČVUT a současným prezidentem Czech Smart City Cluster, Miroslavem Svítkem. Dále oslovil zainteresované instituce, včetně Institutu rozvoje a plánování hl. m. Prahy, Ministerstva pro místní rozvoj, Operátora ICT, aby společně navrhly reálné výzvy, které je třeba řešit a jejichž řešení povede ke zkvalitnění života ve městech.

Nejdůležitější kritéria při výběru 150 účastníků jsou jejich předešlé projekty, zkušenosti a nadšení. Hlavní výhrou je 50 000 korun, za druhé místo je pak 30 000 korun a za třetí 10 000 korun. Registrace jsou stále otevřeny, a to do 12. dubna 2019 a probíhají na této adrese. Akce je určena pro všechny developery, datové analytiky a designéry, včetně studentů nebo zaměstnanců.

V rámci úvodní ceremonie vystoupí například Ondřej Spilka ze společnosti ABB, která je lídrem v oblasti inovativních technologií. Účastníkům budou k dispozici mentoři z firem a institucí jako IPR Praha, Operátor ICT, Ministerstvo pro místní rozvoj, ABB, EPAM a další. V rámci závěrečných prezentací budou moci účastníci zaujmout odbornou porotu představením svých projektů na 25 metrů široké projekční stěně.

Proč se vůbec tak velký hackathon s tímto tématem v Praze organizuje?

„HackPrague organizujeme již potřetí a vždy jsme měli jiné téma. Tento rok jsme si řekli, co takhle vybrat téma, které můžeme díky propojení institucí a nejchytřejších evropských hlav využít k tomu, abychom opravdu něco kolem sebe změnili a úspěšné projekty mohly mít pozitivní dopad na nás všechny,“ vysvětluje Michal Jirků, jeden z organizátorů HackPrague 2019. Jeho tým doplňuje Michaela Mrázková, která studujíe umělou inteligenci v Nizozemsku, Jakub Žitný z ČVUT, Jakub Sedláček z UK, Helena Nobile a američan Evan Sendra.

hackprague

Zdroj: HackPrague