Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou, nabídky licencí

K účinnějším léčivům i šetrnějším pesticidům chce dopomoci Václav Matoušek z brněnské firmy CF Plus Chemicals. Pomůžou mu speciální chemická činidla, na jejichž vývoj mu Brno dává 1,1 milionu korun. Podnikatel je čtvrtým příjemcem grantu SME Instrument Brno.

3. 10. 2017
  • JIC

Výzkumníkům, kteří v rámci svého post-doktorského výzkumu přišli s inovativními výsledky své vědecké práce a chtějí je převést do komerční praxe, se nabízí nová příležitost k získání místa na dvanáctiměsíčním intenzivním startupovém programu v Británii.

24. 9. 2017
  • Vědavýzkum.cz

Centrum transferu technologií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje výsledky prvního uzavřeného dílčího projektu GAMA. Zaměřoval se na komerční uplatnění nově připraveného révového nápoje se zvýšenými hodnotami zdraví přínosných látek.

23. 9. 2017
  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Přenosný přístroj, který během několika minut odhalí otravu metanolem, vyvinuli vědci z Masarykovy univerzity (MU) ve spolupráci se společností WATREX Praha, s.r.o. Na přístroj, jehož vývoj trval zhruba tři roky, je od letošního roku zapsán také užitný vzor. Zda se bude vyrábět, nyní závisí na poptávce.

6. 9. 2017
  • Masarykova univerzita

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) ve spolupráci s Fyziologickým ústavem AV ČR vyvinul nové látky, které mají pozitivní účinky v experimentálních zvířecích modelech obezity či diabetu typu II.

31. 8. 2017
  • ÚOCHB AV ČR

Strategie EU pro Podunají (Podunajská strategie) vznikla jako druhá makroregionální strategie EU. V současné době je snahou v rámci této strategie vytvořit sociální sítě a webové stránky a rozvíjet tak široké spektrum aktivit ve prospěch vědecké činnosti.

25. 8. 2017
  • Národní portál pro evropský výzkum

Výsledky výzkumu odborníků z Fyzikálního ústavu AV ČR, Českého vysokého učení technického v Praze a firmy Westinghouse, publikované v Scientific Reports (7/2017) představují novou metodu ochrany povrchu zirkoniových palivových prvků antikorozními polykrystalickými diamantovými (PCD) vrstvami.

23. 8. 2017
  • AV ČR

Využijte kosmické technologie ve svém podnikání. Zkuste to přes ESA TT Brokera. Získejte přístup na tržiště technologií a hledejte vhodnou technologii pro vaši firmu. Pomocí ověřených praxí transferu technologie se můžete dostat na nové trhy.

22. 8. 2017
  • Technologické centrum AV ČR

Partneři webu a spolupracující instituce