Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Do konce nestandardního roku 2020 zbývá už jen pár dní a všichni již očekáváme příchod toho nového. Na následujících řádcích se s vámi podělíme o krátké shrnutí uplynulého roku a také o plány do roku 2021.

Předně chceme za celou redakci poděkovat našim čtenářům, kteří nám věnovali svou přízeň i letos. Návštěvnost portálu se stále pohybuje kolem 30 000 čtenářů měsíčně, například v únoru jsme měli návštěvnost více než 35 000 čtenářů.

PF2021

Ilustrace: František Mizera

Po celý rok jsme se vám snažili přinášet zajímavé čtení ze světa vědy a výzkumu. Mezi nejčtenější články končícího roku patří článek věnovaný výsledkům škálování v segmentu vysokých škol v rámci Metodiky 2017+ či článek porovnávající výkon ústavů Akademie věd s německými výzkumnými společnostmi. Velké čtenářské přízni se těší také rozhovory se zajímavými osobnostmi – nejvíce jste četli rozhovor s Mariánem Hajdúchem, předním odborníkem v oblasti výzkumu léčiv a molekulární onkologie, se kterým jsme si na jaře povídali o aktuální situaci kolem koronaviru. Zaujal vás také rozhovor se Zdeňkem Hostomským, ředitelem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Ten se rozpovídal nejen o ÚOCHB, ale také o přebujelé byrokracii v českém vědeckém prostředí. Již tradičně jsou velmi populární blogy a komentáře - vysoké čtenosti se těšil například komentář od Marcely Linkové z NKC – gender a věda nebo blog letošního laureáta Národní ceny Česká hlava Václava Hořejšího. Oblíbený byl také rozsáhlý seriál o financování life sciences v Čechách, který u nás vycházel několik týdnů. 

Tímto bychom také rádi poděkovali všem blogerům i institucím za zajímavý obsah, který nám během roku zasílají. Dostáváme jak tiskové zprávy, tak upozornění na to, že vyšlo něco, co by nám nemělo uniknout. Velmi rádi zajímavé příspěvky zveřejňujeme. 

Velké díky patří samozřejmě našim partnerům a spolupracujícím institucím, jejichž příspěvky a finanční zdroje nám pomáhají portál provozovat. Od začátku jsme soukromou iniciativou, která nežádá a z administrativních důvodů nebude žádat o veřejné granty a příspěvky. Provoz redakce je hrazen z partnerských příspěvků formou smluv o partnerství (portálu či příslušné rubriky), bannerové inzerce a inzerce neakademických pracovních míst.

Velmi nás také těší, že nás sledujete i na sociálních sítích. Nejvíce sledujících máme na Twitteru, kde už vás jsou více než 4000. Na Facebooku máme 2287 sledujících, na LinkedInu 932 a na naší nejnovější síti, Instagramu, jsme už dosáhli hranice prvních pěti set sledujících.

Co chystáme v nadcházejícím roce?

Nadále se budeme snažit naše čtenáře informovat o novinkách ve vědě a výzkumu, o grantových příležitostech, akcích či přinášet rozhovory se zajímavými osobnostmi. Stejně tak budeme nadále rozesílat náš pravidelný úterní Zpravodaj. Nezapomeňte ale, že Zpravodaj obsahuje jen výběr článků za uplynulý týden. Přímo na portálu toho tak najdete mnohem více.

Chystáme se také navázat na letošní první ročník konference Jak a proč komunikovat vědu, kterou jsme pořádali. Téma komunikace vědy je stále aktuální a je o něj velký zájem, předběžné datum konání druhého ročníku konference je stanoveno na 9. listopadu 2021. Pevně věříme, že se nám podaří se s účastníky tentokrát sejít osobně.

Máme radost, že nadále budeme spolupracovat s našimi partnery, mezi nimiž nově přibyla Národní technická knihovna. Pro nás velmi radostnou novinkou je, že v novém roce budeme mít nového hlavního partnera, kterým se stane IOCB Tech, s.r.o. a nahradí tak společnost EY, které patří poděkování za podporu v prvních letech našeho provozu.

I v novém roce budeme samozřejmě pokračovat v plodné spolupráci s institucemi, jako je Akademie věd ČR, Grantová agentura ČR, Technologická agentura ČR, Úřad průmyslového vlastnictví, magazín Moderní ekonomické diplomacie, anlupa či Forum: Magazín Univerzity Karlovy.

Na závěr vám všem za celou redakci přejeme vše dobré do roku 2021.

 

Redakce Vědavýzkum.cz

 

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Vědavýzkum.cz
Kategorie: Z redakce