facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Babiš chce vědu a výzkum řídit sám. Hodlá tak podpořit aplikovaný výzkum

21. 12. 2017
Babiš chce vědu a výzkum řídit sám. Hodlá tak podpořit aplikovaný výzkum

Nový český premiér Andrej Babiš se postaví do čela Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. Šéf hnutí ANO bude chtít především navazovat na program své strany a klást důraz na aplikovaný výzkum. Na základě toho by mělo dojít k zajištění a zvýšení konkurenceschopnosti České republiky. Nejen o tom v pravidelném středečním okénku portálu Vědavýzkum.cz na Rádiu ZET.

Babiš již oslovil Miroslavu Kopicou s nabídkou členství v RVVI. Podle informací týdeníku EURO Kopicová potvrdila, že by byl Babiš rád, kdyby se postavila do čela rady jako první místopředsedkyně.

Kopicová v současnosti působí na postu ředitelky Národního vzdělávacího fondu. V minulosti již pracovala v Radě pro výzkum, vývoj a inovace střídavě od roku 2006 do roku 2014. V roce 2006 působila na postu ministryně školství v Topolánkově vládě. Do vedení rezortu se vrátila v roce 2009 ve vládě Jana Fischera.

Kriticky se proti programovému prohlášení zimní vlády staví akademický ekonom Daniel Münich. Kritizuje především skutečnost, že na 25 stránkách lze nalézt čtyři rozvité věty obsahující banality. Nejdůležitější věci jsou pak skryté mezi řádky. O konkrétních nedostatcích se dočtete zde.

Jestliže se zaměříme na minulou vládu Bohuslava Sobotky, tak zjistíme, že měla mnohem větší ambice. Druhou věcí je, že se je nepodařilo naplnit. Otázkou zůstává, jak ve svém snažení bude úspěšné současná menšinová vláda.

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alešem Vlkem z portálu Vědavýzkum.cz. Mnohé další zajímavé informace se dozvíte v nahraném rozhovoru zde.

zet 

 

 

 

Zdroj: Rádio ZET