facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Konference PIDfest zve do NTK světovou komunitu věnující se perzistentním identifikátorům

13. 5. 2024
Konference PIDfest zve do NTK světovou komunitu věnující se perzistentním identifikátorům

Registrujte se na mezinárodní konferenci o perzistentních identifikátorech (PIDs), na níž se seznámíte s klíčovými aktéry a experty v této oblasti. Budete mít možnost prodiskutovat praktické výzvy využití PIDs, stavebních kamenů kvalitní infrastruktury pro komunikaci výsledků výzkumu.

2024 NTK PIDfest  X 2  1 aspect 506 253

Perzistentní identifikátory (PIDs) a s nimi spojená metadata pomáhají propojit výzkumníky, jejich publikace, výzkumná data, projekty, organizace a další entity v komunikaci výsledků výzkumu. Jsou základním předpokladem pro implementaci FAIR principů pro správu dat (findability, accessibility, interoperability, and reusability) a naplnění cílů open science.

Kdy: 11. – 13. 6. 2024

Kde: Národní technická knihovna, Praha, Technická 6, Praha 6

Všechny informace jsou k dispozici na webu konference www.pidfest.org

Účastníci

Konference se osobně zúčastní zhruba 180 odborníků z celého světa i České republiky včetně představitelů předních poskytovatelů perzistentních identifikátorů jako například ORCID (identifikátor výzkumníků a výzkumnic), DOI (identifkátor článků, datových sad a dalších výsledků výzkumu), ROR (identifikátor výzkumných organizací), ISSN (identifikátor časopisů) nebo RAiD (vznikající identifikátor výzkumných aktivit). Další účastníci budou z řad organizací, které obdobně jako NTK podporují na národní úrovni zavádění PIDs jako např. nizozemská asociace SURF, britská infrastruktura Jisc, finské CSC - IT centrum pro vědu, Japonská agentura pro vědu a technologii, kanadská síť Canadian Research Knowledge Network. Zúčastní se také zástupci dalších prestižních výzkumných organizací, které implementují PIDs do svých činností.

Program:

Celý program konference naleznete zde.

Seznam řečníků naleznete zde.

Cena: Kapacita pro osobní účast je v tuto chvíli vzhledem k velkému zájmu o konferenci vyčerpána. Účast na konferenci je proto možná už jen virtuální, která stojí 2 420 Kč. Součástí virtuálního programu není účast na interaktivních setkáních (workshopy a formát „unconference”). Registrovat se můžete zde.

Konferenci pořádá Národní technická knihovna a Australian Research Data Commons. Sponzory konference jsou společnosti Digital Science, ORCID a platforma Open Science Framework. Konference je spolufinancována z projektu CARDS.

Akci naleznete také v kalendáři akcí NTK zde.

 

Zdroj: Národní technická knihovna