facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Mezinárodní konference o perzistentních identifikátorech PIDfest

26. 2. 2024
Mezinárodní konference o perzistentních identifikátorech PIDfest

Národní technická knihovna (NTK) a Australian Research Data Commons (ARDC) srdečně zvou na první ročník konference věnované perzistentním identifikátorům, která se uskutenční 11.-13.2024 v Praze. 

NTK2024 NTK PiDfest povinna publicita 23x

Konference PIDfest zve do Národní technické knihovny světovou komunitu, která se věnuje perzistentním identifikátorům. 

Registrujte se na mezinárodní konferenci o perzistentních identifikátorech (PIDs), na níž se seznámíte s klíčovými aktéry a experty v této oblasti. Budete mít možnost prodiskutovat praktické výzvy využití PIDs, stavebních kamenů kvalitní infrastruktury pro komunikaci výsledků výzkumu.

Perzistentní identifikátory (PIDs) a s nimi spojená metadata pomáhají propojit výzkumníky, jejich publikace, výzkumná data, projekty, organizace a další entity v komunikaci výsledků výzkumu. Jsou základním předpokladem pro implementaci FAIR principů pro správu dat (findability, accessibility, interoperability, and reusability) a naplnění cílů open science.

Kdy: 11. – 13. 6. 2024

Kde: Národní technická knihovna, Praha, Technická 6, Praha 6

Všechny informace jsou k dispozici na webu konference www.pidfest.org

Účastníci

Konference se osobně zúčastní zhruba 180 odborníků z celého světa i České republiky včetně představitelů předních poskytovatelů perzistentních identifikátorů jako například ORCID (identifikátor výzkumníků a výzkumnic), DOI (identifkátor článků, datových sad a dalších výsledků výzkumu), ROR (identifikátor výzkumných organizací), ISSN (identifikátor časopisů) nebo RAiD (vznikající identifikátor výzkumných aktivit). Další účastníci budou z řad organizací, které obdobně jako NTK podporují na národní úrovni zavádění PIDs jako např. nizozemská asociace SURF, britská infrastruktura Jisc, finské CSC - IT centrum pro vědu, Japonská agentura pro vědu a technologii, kanadská síť Canadian Research Knowledge Network. Zúčastní se také zástupci dalších prestižních výzkumných organizací, které implementují PIDs do svých činností.

Program:

Celý program konference naleznete zde.

Seznam řečníků naleznete zde.

Cena: Kapacita pro osobní účast je v tuto chvíli vzhledem k velkému zájmu o konferenci vyčerpána. Účast na konferenci je proto možná už jen virtuální, která stojí 2 420 Kč. Součástí virtuálního programu není účast na interaktivních setkáních (workshopy a formát “unconference”). Registrovat se může rovnou zde.

Konferenci pořádá Národní technická knihovna a Australian Research Data Commons. Sponzory konference jsou společnosti Digital Science, ORCID a platforma Open Science Framework. Konference je spolufinancována z projektu CARDS.

Akci naleznete také v našem kalendáři akcí zde.

PIDfest se bude konat v NTK v Praze ve dnech 11.-13. června 2024 a setkají se na něm odborníci, uživatelé a lídří z celého světa, aby společně strávili tři dny na panelech, diskusích a workshopech zaměřených na řešení praktických problémů v oblasti perzistentních identifikátorů ve vědecké komunikaci.

Více informací najdete na pidfest.org.

Konference je spolufinancována z projektu CARDS.

 

Zdroj: Národní technická knihovna 

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          2
3 8 9
15 16
18 21
28 29 30