Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Z programu Horizont 2020 bylo doposud financováno přes 15 tisíc projektů částkou vyšší než 26 miliard eur. Evropská komise spustila novou webovou aplikaci, která ukáže počet projektů i celkový objem financování podle států, typů institucí i jednotlivých organizací.

Z programu bylo zatím financováno celkem 15 082 projektů v celkové výši 26,65 miliard eur. Největší množství financí čerpají Němci -  jde o téměř 4,4 miliard eur. Z organizací je nejúspěšnější francouzský Centre national de la recherche scientifique (CNRS), který se podílí na 775 projektech.

Českým účastníkům se zatím povedlo zúčastnit 748 projektů o objemu více než 177 milionů eur. Žebříček v účasti na projektech programu Horizont 2020 vedou čtyři veřejné vysoké školy. Nejúspěšnější z nich je České vysoké učení technické v Praze, kterému se povedlo podílet na 46 projektech. O druhé a třetí místo se dělí Masarykova univerzita a Univerzita Karlova. Obě spolupracovaly na 37 projektech. Vysoké učení technické v Brně se doposud podílelo na 26 projektech. Kromě nich se v první desítce nejúspěšnějších organizací z hlediska počtu účastí umístily v následujícím pořadí Centrum výzkumu Řež, Řízení letového provozu České republiky, Technologické centrum AV ČR, Fyzikální ústav AV ČR, Honeywell International a ÚJV Řež. 

h2020

Na všechny vizualizace dat se můžete podívat zde.

Podívejte se také na stručný přehled účasti českých veřejných výzkumných institucí mimo AV ČR v rámcových programech a na to, kolik čerpají ústavy AV ČR z programu Horizont 2020.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Evropská komise

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Vědavýzkum.cz
Kategorie: Granty a dotace