Registrujte se na mezinárodní konferenci o perzistentních identifikátorech (PIDs), na níž se seznámíte s klíčovými aktéry a experty v této oblasti. Budete mít možnost prodiskutovat praktické výzvy využití PIDs, stavebních kamenů kvalitní infrastruktury pro komunikaci výsledků výzkumu.
Perzistentní identifikátory (PIDs) a s nimi spojená metadata pomáhají propojit výzkumníky, jejich publikace, výzkumná data, projekty, organizace a další entity v komunikaci výsledků výzkumu. Jsou základním předpokladem pro implementaci FAIR principů pro správu dat (findability, accessibility, interoperability, and reusability) a naplnění cílů open science.
Kdy: 11. – 13. 6. 2024
Kde: Národní technická knihovna, Praha, Technická 6, Praha 6
Všechny informace jsou k dispozici na webu konference www.pidfest.org
Účastníci
Konference se osobně zúčastní zhruba 180 odborníků z celého světa i České republiky včetně představitelů předních poskytovatelů perzistentních identifikátorů jako například ORCID (identifikátor výzkumníků a výzkumnic), DOI (identifkátor článků, datových sad a dalších výsledků výzkumu), ROR (identifikátor výzkumných organizací), ISSN (identifikátor časopisů) nebo RAiD (vznikající identifikátor výzkumných aktivit). Další účastníci budou z řad organizací, které obdobně jako NTK podporují na národní úrovni zavádění PIDs jako např. nizozemská asociace SURF, britská infrastruktura Jisc, finské CSC - IT centrum pro vědu, Japonská agentura pro vědu a technologii, kanadská síť Canadian Research Knowledge Network. Zúčastní se také zástupci dalších prestižních výzkumných organizací, které implementují PIDs do svých činností.
Program:
Celý program konference naleznete zde.
Seznam řečníků naleznete zde.
Cena: Kapacita pro osobní účast je v tuto chvíli vzhledem k velkému zájmu o konferenci vyčerpána. Účast na konferenci je proto možná už jen virtuální, která stojí 2 420 Kč. Součástí virtuálního programu není účast na interaktivních setkáních (workshopy a formát „unconference”). Registrovat se můžete zde.
Konferenci pořádá Národní technická knihovna a Australian Research Data Commons. Sponzory konference jsou společnosti Digital Science, ORCID a platforma Open Science Framework. Konference je spolufinancována z projektu CARDS.
Akci naleznete také v kalendáři akcí NTK zde.
Zdroj: Národní technická knihovna
- Autor článku: ne
- Zdroj: Národní technická knihovna