facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Anketa čtenářů

Anketa čtenářů

Pravidelný seriál Anketa čtenářů nabízí pohled a vyjádření čtenářů portálu Vědavýzkum.cz na aktuální a živá témata z českého prostředí výzkumu, vývoje a inovací.

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje další díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Tentokrát se zaměříme na téma umělé inteligence. Využíváte umělou inteligenci ve svém vlastním výzkumu? Je umělá inteligence skutečně jen přínosem ve vyhodnocování dat, nebo i hrozbou pro vznik a následné publikování vědeckých prací? 

27. 3. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

O zavádění průmyslových doktorátů diskutovali odborníci v únoru 2023 u kulatého stolu ve Strakově akademii. Portál Vědavýzkum.cz se zeptal svých čtenářů na jejich názor na dovednosti absolventů doktorského studia, a také na to, jak podle nich mohou vysoké školy přispět k větší konkurenceschopnosti absolventů svých doktorských studijních programů.

9. 3. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

V České republice se začíná intenzivně diskutovat o možnosti zavedení průmyslového doktorského studia, nebo také profesního doktorátu. Portál Vědavýzkum.cz položil v polovině února svým čtenářům několik anketních otázek týkajících se jejich názoru na potenciál takového vzdělávání. Co si o průmyslových doktorátech myslí čtenáři portálu?

8. 3. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje další díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Jaký je Váš názor na zavádění průmyslových doktorátů v Česku? Mají potenciál přinést pozitivní změnu? Nebo se naopak podle Vás jedná o zbytečnou inovaci?

16. 2. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

V polovině prosince loňského roku vyhlásil portál Vědavýzkum.cz novou anketu. Svým čtenářům položil otázky týkající se priorit České republiky v oblasti podpory vědy, vývoje a inovací. Konkrétně zda má tato podpora být směrována na rozvoj specifických vědních oborů a témat a jaké konkrétní obory by si takovou podporu zasloužily.

19. 1. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje nový díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Měla by se podle Vás Česká republika ve své podpoře výzkumu, vývoje a inovací spíše zaměřit na podporu specifických vědních oborů či výzkumných témat? A jakých?

17. 12. 2022
Anketa čtenářů
Array
(
)

Nejrůznější žebříčky sestavované za účelem porovnání jednotlivých vysokoškolských institucí vznikají nejen u nás, ale také v zahraničí. Čtenáři portálu Vědavýzkum.cz odpovídali na otázky, co si myslí o smyslu sestavování takových žebříčků a co důraz kladený na tyto žebříčky přináší do oblasti vědy a výzkumu.

30. 11. 2022
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje nový díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Co si myslíte o globálních žebříčcích kvality vysokých škol? Mají podle vás smysl? A k čemu v prostředí vědy a vysokého školství vede důraz, který se na tyto žebříčky klade?

9. 11. 2022
Anketa čtenářů
Array
(
)

Výraz „excelentní“ se ve výzkumném prostředí objevuje stále častěji. Co ale onen excelentní výzkum znamená a jaké důsledky pro vědu přináší důraz na excelenci? V aktuálním vydání naší ankety jsme se právě na tyto otázky ptali čtenářů a čtenářek portálu Vědavýzkum.cz. 

19. 10. 2022
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje nový díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Dalším tématem, ke kterému se můžete vyjádřit, je otázka, co podle vás znamená excelence ve vědě a jaké důsledky důraz na excelenci ve vědě přináší.

8. 9. 2022
Anketa čtenářů
Array
(
)