Anketa čtenářů
Pravidelný seriál Anketa čtenářů nabízí pohled a vyjádření čtenářů portálu Vědavýzkum.cz na aktuální a živá témata z českého prostředí výzkumu, vývoje a inovací.
Webový portál www.vedavyzkum.cz existuje od roku 2016. Za dobu své existence přinesl svým čtenářům tisíce článků, které poskytly přehled o českém i evropském výzkumném prostoru, předložil i kritické analýzy, jejichž cílem bylo podpořit diskuzi o výzvách české vědy. Napište nám svůj názor, co se se vám na portálu líbí a co byste případně rádi inovovali.
V únorové anketě se portál Vědavýzkum.cz ptal svých čtenářů, jak vnímají iniciativy vedoucí k přijetí jednotné evropské měny, nebo zda by její přijetí pomohlo internacionalizovat českou vědu. Mezi respondenty je 94,1 % příznivců přijetí eura, 82,4 % uvádí, že jim kurzové rozdíly působí ztráty v grantech a při nákupech v zahraničí.
Podle dokumentu nazvaného Strategie přistoupení České republiky k eurozóně, jenž byl odsouhlasený v roce 2003, vláda ČR stanovila jako nejbližší možný termín vstupu ČR do eurozóny období let 2009–2010, což se nestalo. Jak se kurzové rozdíly promítají do čerpání fondů EU, nákupů přístrojů či mezd zahraničních vědců a vědkyň? Napište nám svůj názor.
Jaké články považují za nejzajímavější nebo nejdůležitější členové a členky redakce portálu Vědavýzkum.cz v končícím roce 2023?
V polovině srpna letošního roku vyhlásil portál Vědavýzkum.cz anketu čtenářů na téma zahraničních stáží. Jaké zahraniční pobyty naši čtenáři a čtenářky absolvovali? Jaké jsou jejich zkušenosti s vyřizováním stáže i s návratem zpět do vlasti? A čím je zahraniční pobyt nejvíce obohatil? Přečtěte si zkušenosti respondentů.
Portál Vědavýzkum.cz se ve své srpnové anketě zaměřuje na zkušenosti z výzkumných pobytů v zahraničí. Vyjeli jste v rámci své profesionální kariéry do zahraničí? Jaké zkušenosti Vám to přineslo? A jednalo se vždy pouze o pozitivní zkušenost?
Portál Vědavýzkum.cz začátkem července letošního roku zveřejnil další pokračování čtenářské ankety, tentokrát s otázkami, zda čtenáři popularizují svůj výzkum, jakou podporu ve svých aktivitách jim poskytuje domácí instituce a zda sami sledují popularizátory vědy u nás či ve světě. Jak dopadly výsledky?
Komunikace vědy je široký pojem, který zahrnuje mnoho možností – od vědeckých komentářů v novinách, přes popularizačních přednášky pro širokou veřejnost, až po hravé chemické pokusy pro děti. Popularizujete v rámci své práce? Baví vás to? Napište nám své zkušenosti v nejnovějším vydání ankety čtenářů.
Portál Vědavýzkum.cz vydal na začátku června čtenářskou anketu na téma šikany na vědeckém pracovišti, především se zaměřením na mobbing a bossing. Jsou české vědecké instituce svým zaměstnancům v těchto situacích oporou? A jak by tato opora vlastně měla vypadat? Přečtěte si druhý díl naší ankety k tomuto tématu.
Začátkem června portál Vědavýzkum.cz zveřejnil anketní otázky týkající se výskytu šikany na českých výzkumných a akademických institucích. Téma se u čtenářů setkalo se značným zájmem. V textu níže se dočtete, jak čtenáři portálu odpovídali na otázku, zda se se šikanou setkali a jakou oporou jim byla domovská instituce.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- 3
- Následující
- Konec