facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Anketa čtenářů

Anketa čtenářů

Pravidelný seriál Anketa čtenářů nabízí pohled a vyjádření čtenářů portálu Vědavýzkum.cz na aktuální a živá témata z českého prostředí výzkumu, vývoje a inovací.

V polovině srpna letošního roku vyhlásil portál Vědavýzkum.cz anketu čtenářů na téma zahraničních stáží. Jaké zahraniční pobyty naši čtenáři a čtenářky absolvovali? Jaké jsou jejich zkušenosti s vyřizováním stáže i s návratem zpět do vlasti? A čím je zahraniční pobyt nejvíce obohatil? Přečtěte si zkušenosti respondentů.

29. 8. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz se ve své srpnové anketě zaměřuje na zkušenosti z výzkumných pobytů v zahraničí. Vyjeli jste v rámci své profesionální kariéry do zahraničí? Jaké zkušenosti Vám to přineslo? A jednalo se vždy pouze o pozitivní zkušenost?

17. 8. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz začátkem července letošního roku zveřejnil další pokračování čtenářské ankety, tentokrát s otázkami, zda čtenáři popularizují svůj výzkum, jakou podporu ve svých aktivitách jim poskytuje domácí instituce a zda sami sledují popularizátory vědy u nás či ve světě. Jak dopadly výsledky?

26. 7. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Komunikace vědy je široký pojem, který zahrnuje mnoho možností – od vědeckých komentářů v novinách, přes popularizačních přednášky pro širokou veřejnost, až po hravé chemické pokusy pro děti. Popularizujete v rámci své práce? Baví vás to? Napište nám své zkušenosti v nejnovějším vydání ankety čtenářů.

11. 7. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vydal na začátku června čtenářskou anketu na téma šikany na vědeckém pracovišti, především se zaměřením na mobbing a bossing. Jsou české vědecké instituce svým zaměstnancům v těchto situacích oporou? A jak by tato opora vlastně měla vypadat? Přečtěte si druhý díl naší ankety k tomuto tématu.

21. 6. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Začátkem června portál Vědavýzkum.cz zveřejnil anketní otázky týkající se výskytu šikany na českých výzkumných a akademických institucích. Téma se u čtenářů setkalo se značným zájmem. V textu níže se dočtete, jak čtenáři portálu odpovídali na otázku, zda se se šikanou setkali a jakou oporou jim byla domovská instituce.

13. 6. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

I v akademickém prostředí šikana existuje. Výzkum mezi britskými akademiky ukázal, že 28,5 % žen a 19,8 % mužů se stalo terčem šikany. Zajímavé je, že ve třech čtvrtinách nahlášených případů nebyla podniknuta žádná nápravná akce. Jak je na tom akademické prostředí v ČR? Zapojte se do ankety.

1. 6. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

O zavádění průmyslových doktorátů diskutovali odborníci v únoru 2023 u kulatého stolu ve Strakově akademii. Portál Vědavýzkum.cz se zeptal svých čtenářů na jejich názor na dovednosti absolventů doktorského studia, a také na to, jak podle nich mohou vysoké školy přispět k větší konkurenceschopnosti absolventů svých doktorských studijních programů.

9. 3. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

V České republice se začíná intenzivně diskutovat o možnosti zavedení průmyslového doktorského studia, nebo také profesního doktorátu. Portál Vědavýzkum.cz položil v polovině února svým čtenářům několik anketních otázek týkajících se jejich názoru na potenciál takového vzdělávání. Co si o průmyslových doktorátech myslí čtenáři portálu?

8. 3. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje další díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Jaký je Váš názor na zavádění průmyslových doktorátů v Česku? Mají potenciál přinést pozitivní změnu? Nebo se naopak podle Vás jedná o zbytečnou inovaci?

16. 2. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)