Velká část vědců po získání doktorátu pokračuje na postdoktorandskou pozici, často v zahraničí. Pak ale přichází kariérní křižovatka. V online panelové diskusi, která se koná 7. 3. 2022 od 19.00, se bude hovořit o různých možnostech další kariérní volby v rámci akademického světa i mimo něj, o různých příležitostech i úskalích.
Program:
- 19-20h Moderovaná diskuse
- od 20h Networking na platformě Gather.town
REGISTRACE do 4.3.2022!
Jako panelisté se zúčastní:
Petra Szeszula má doktorát z molekulární a buněčné biologie a genetiky a magisterský titul z ekonomie a managementu. Jako postdoc působila na Karolinska Institute ve Švédsku, následně ale prostředí základního akademického výzkumu opustila, aby se dostala blíž k řešení reálných životních problémů. Spoluzaložila či působila v několika biomedicínských startupech, v současnosti působí jako CEO ve společnosti AndningMed vyrábějící inovativní inhalátor pro lidi s astmatem a chronickou obstrukční chorobou plic.
Dagmar Rychnovská má doktorát z mezinárodních vztahů z UK v Praze a magisterské tituly z komparativních a mezinárodních studií (ETH Zurich, Švýcarsko) a práva a politiky mezinárodní bezpečnosti (VU Amsterdam, Nizozemsko). Jako Marie Currie Fellow působila na IHS ve Vídni. Nyní přednáší na University of Sussex ve Velké Británii, kde má stálou pozici univerzitní lektorky. Její výzkum se věnuje zejména globální politice zdraví a biologické bezpečnosti.
Tomáš Kubař vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, ve své doktorské práci se věnoval počítačovým simulacím biomolekulárních komplexů. Po postdoku na univerzitě v Braunschweigu v Německu získal pozici v Technologickém institutu v Karlsruhe, kde přednáší, vede studenty, ale i spravuje sítě a bádá ve skupině výpočetní biofyziky.
Karel Břinda má doktorát z informatiky z Université Paris-Est (Francie) a magisterský titul z matematické informatiky z FJFI ČVUT. Pět let působil jako postdoktorand na Harvard Medical School a Harvard TH Chan School of Public Health v Bostonu (USA) a nedávno získal permanentní výzkumnou pozici v INRIA/IRISA Rennes (Národní institut pro výzkum v oblasti informatiky a automatizace, Francie). Jeho práce se věnuje výpočetní genomice, a to především algoritmům pro rychlou diagnostiku a monitorování infekčních nemocí pomocí sekvenování DNA.
Zdroj: Czexpats in Science
- Zdroj: Czexpats in Science
- Zdroj: VědaVýzkum.cz
- Datum od: 7.3.2022
- Datum do: 7.3.2022