facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vláda jmenovala Petra Konvalinku předsedou TA ČR

27. 9. 2018
Vláda jmenovala Petra Konvalinku předsedou TA ČR

Vláda na svém jednání dne 26. září 2018 jmenovala Petra Konvalinku členem předsednictva a předsedou Technologické agentury ČR a Stanislavu Hronovou členkou předsednictva Grantové agentury ČR.

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) navrhla vládě na svém mimořádném zasedání 7. září 2018 jmenovat bývalého rektora ČVUT Petra Konvalinku novým členem předsednictva TA ČR a také jejím předsedou. „Domnívám se, že u některých členů RVVI mohla sehrát roli snaha přinést do TAČRu nový vítr, což nakonec vyznělo ve prospěch Petra Konvalinky“, komentoval volbu pro náš portál místopředseda Rady Petr Dvořák.

Vláda nyní návrh schválila a Konvalinka tak na postu předsedy vystřídá Petra Očka, který v červnu oznámil svůj odchod na Ministerstvo průmyslu a obchodu. „Držím navrhovanému předsedovi palce, jsem přesvědčen, že TA ČR je v dobrém stavu a doufám v dobrou spolupráci z pozice Ministerstva průmyslu a obchodu“, komentoval pro portál svého nástupce Očko.

Kabinet také podpořil návrh na opětovné jmenování Stanislavy Hronové členkou předsednictva Grantové agentury ČR. Hronová působí na Vysoké škole ekonomické v Praze, v minulosti byla členkou a také místopředsedkyní RVVI, od roku 2016 je místopředsedkyní předsednictva GA ČR.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Úřad vlády