instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle

Diskuse: Atraktivita ČR pro zahraniční vědce

17. 5. 2018
Diskuse: Atraktivita ČR pro zahraniční vědce

V pátek 7. prosince 2018 se v Českých Budějovicích uskuteční diskuse u kulatého stolu s názvem “Perspectives of Czech Science: Coming to the Czech Republic to do excellent research”. Organizátoři akce, kterou zaštiťuje předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, nechávají formulaci zásadních témat pro diskusi na členech vědecké obce a čtenářích portálu Vědavýzkum.cz.

Diskuse se uskuteční 7. prosince od 10 do 16 hodin v Českých Budějovicích. Hlavní téma diskuse u kulatého stolu, kterou společně organizuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Biologické centrum Akademie věd ČR, je problematika možností České republiky na přilákání špičkových vědců ze zahraničí. O tom, jaké konkrétní problémy se v rámci nastoleného tématu budou řešit, rozhodnou výsledky niže uvedené ankety.

Jste-li aktivní senior postdoc, PI, vedoucí výzkumné skupiny nebo nezávislý český výzkumník v zahraničí přijměte prosím pozvání a vyplňte následující dotazník – zde.

Jste-li ředitel nebo vědecký top manažer výzkumné organizace v ČR pomozte prosím organizátorům s tvorbou programu vyplněním dotazníku (zde) a přijměte pozvání do Českých Budějovic.

Vyplněné dotazníky zasílejte do soboty 30. června 2018 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Další informace najdete v dotaznících.

Zpráva z průzkumu bude zveřejněna 28. října 2018.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (NS)