facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
František Vácha

František Vácha

Absolvoval biochemii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, Ph. D. získal v oboru rostlinné fyziologie na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, habilitační a profesorské řízení absolvoval v oboru biochemie. Zabývá se strukturní biologií a biochemií fotosyntézy. Přednáší biochemii na Přírodovědecké fakultě JU a na Univerzitě Johanna Keplera v rakouském Linci. V současné době slouží jako děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a současně je členem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kde pracuje ve Výboru pro vzdělání, výzkum, mládež, kulturu a tělovýchovu.

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 jsem se ve Sněmovně ostře ohradil proti absurdní odpovědi místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na svou interpelaci ohledně hodnocení výsledků výzkumných organizací za rok 2015. O tom, že Hodnocení 2015 je plné chyb, se ve vědecké komunitě hovoří již více než půl roku.

14. 9. 2017
František Vácha
Array
(
)

Do Poslanecké sněmovny PČR přichází do prvního čtení novela zákona č. 341/2005 Sb. o veřejných výzkumných institucích. Jejím hlavním záměrem je zásadně omezit samosprávu veřejných výzkumných institucí, která je v dnešní době hlavně v rukou rady instituce a předat jí do rukou zřizovatele, resp. jím jmenované dozorčí rady.

29. 3. 2017
František Vácha
Array
(
)

Rád bych reagoval na článek kolegy Chýly z 20. března 2017 nazvaný “Poslanecká novela Euronovely zákona 130/2002 Sb. : z bláta do louže” a uvedl některá jeho mylná tvrzení a závěry na pravou míru.

24. 3. 2017
František Vácha
Array
(
)