facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Britské učené společnosti nabízejí granty i českým vědcům

8. 11. 2018
Britské učené společnosti nabízejí granty i českým vědcům

Jedna z nejčastějších otázek, kterou vědecký diplomat dostává od vědců, je následující: Kde můžu získat grant na spolupráci s kolegy ze Spojeného království? A kdo všechno tyto granty poskytuje?

Poskytovatelů grantů je mnoho, od vládních grantových agentur až po charitativní organizace jako je Wellcome TrustCancer Research UK a vyjmenovat je všechny není snadné. Pro začátek ale postačí porozhlédnout se po grantech britských učených společností.

Spojené království má čtyři učené společnosti rozdělené podle oborů: Královská společnost, Britská akademie, Lékařská akademie a Inženýrská akademie. Královská společnost je zaměřena na přírodní vědy, Britská akademie na humanitní a sociální vědy, další dvě financují lékařské a inženýrské vědy. Britská akademie má měsíční mezinárodní informační email, v kterém jmenuje všechny aktuálně otevřené grantové příležitosti a k jeho odběru se můžete přihlásit na této adrese, kde vyberete jako možnost mezinárodní aktivity. A tady jsou odkazy na grantové stránky všech čtyř britských učených společnosti:

https://www.thebritishacademy.ac.uk/funding-opportunities
https://royalsociety.org/grants-schemes-awards/grants/
https://www.raeng.org.uk/grants-and-prizes
https://acmedsci.ac.uk/grants-and-schemes/grant-schemes

Každá grantová žádost má vlastní podmínky, řada vyžaduje britské partnery anebo musí o grant přímo žádat spolupracující britská laboratoř, ale to vše se dočtete u konkrétních grantů a stipendií. V této příloze píše víc podrobností Britská akademie. A má prosba? Žádejte a spolupracujte, přihlášek z České republiky je podle kolegů z mezinárodních oddělení učených společností málo a doufají, že čeští vědci budou aktivnější a česko-britských spoluprací bude víc.

Přeji Vám všem hodně úspěchů.

 

Autor: Otakar Fojt