facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Doprovodné akce ÚPV na Veletrhu Věda Výzkum Inovace 2017

2. 2. 2017
Doprovodné akce ÚPV na Veletrhu Věda Výzkum Inovace 2017

V rámci výstavní expozice Úřadu průmyslového vlastnictví na Veletrhu Věda Výzkum Inovace 2017 se ve dnech 1. a 2. března uskuteční dvě doprovodné akce - informační seminář o průmyslových právech a soutěž pro středoškoláky.

V rámci semináře, který se uskuteční 2. 3. 2017 v pavillonu B bude diskutována průmyslově právní ochrana v ČR i systémy mezinárodní patentové ochrany. Účast na semináři je bezplatná, registrovaní účastníci obdrží zdarma kód k vygenerování vstupenky na Veletrh Věda Výzkum Inovace. Zájemci se mohou registrovat u Jany Pavkové - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 220 383 184nebo Evy Křovákové – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 220 383 222.

Ve dnech 1. a 2. března se také uskuteční soutěže ve vyhledávání informací o patentech pro studenty středních škol. Každé soutěžní kolo bude trvat cca 30 minut. Na úvod proběhne stručné seznámení s databází patentů a užitných vzorů platných v České republice. Následně budou žákům zadány 2-3 úkoly. Ten, kdo je dokáže co nejpřesněji splnit v co nejkratším čase, získá od Úřadu průmyslového vlastnictví drobné upomínkové předměty.

Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci i skupinky o maximálně 3 členech. Máte-li zájem dozvědět se něco o patentových rešerších a zároveň poměřit své síly v soutěži, přijďte na stánek Úřadu průmyslového vlastnictví ve dnech 1. a 2. března vždy v každou celou hodinu.

 

logoUPV m3