facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vyhlášení výsledků veřejné soutěže v programu EXPRO

1. 11. 2019
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže v programu EXPRO

Grantová agentura České republiky rozhodla o poskytnutí podpory vybraným grantovým projektům a dne 29. října 2019 zveřejnila seznam projektů přijatých do soutěže v programu EXPRO.

Cílem programu EXPRO je vytvářet podmínky pro rozvoj excelentního výzkumu, nastavit standardy excelentní vědy, napomoci překonat bariéry, které snižují úspěch projektových návrhů ERC a umožnit nabytí potřebných znalostí a zkušeností, které se zhodnotí při podávání vysoce prestižních evropských grantů.

Veřejná soutěž byla vyhlášena v základním výzkumu v následujících oborech: matematika a fyzika, chemie, lékařské vědy, biologie a zemědělské vědy, společenské vědy, humanitní vědy, technické vědy, informatika.

Vyústěním úspěšně řešeného projektu v rámci skupiny grantových projektů EXPRO bude projektový návrh do jedné z hlavních ERC výzev.

Podpořeno bylo celkem 22 pětiletých projektů. Polovinu projektů získali vědci z ústavů Akademie věd ČR, přičemž po dvou z Ústavu organické chemie a biochemie a u Biologického ústavu. Mezi vysokými školami získali 5 projektů výzkumníci z Univerzity Karlovy, dva z Českého vysokého učení technického v Praze a po jednom z Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Mezi 22 podpořenými výzkumníky byla pouze jedna žena - Alice Velková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Seznam podpořených projektů je k dispozici zde.

 

Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: GA ČR