Asijský trh je pro elektronové mikroskopy významným odbytištěm, protože se zde nachází většina výrobců polovodičových součástek i dostatek špičkových vědeckých pracovišť.
TESCAN zde má stálé zastoupení v podobě dceřiné společnosti TESCAN China, jež funguje v Šanghaji od roku 2009, v ostatních zemích regionu zajišťuje instalace a servis pomocí výhradních distributorů. Do asijských zemí firma exportuje přibližně 40 % výrobní produkce, přičemž počet exportních zemí se nově rozšíří o Japonsko.
Japonsko je specifická země, nachází se zde dva významní výrobci elektronových mikroskopů, kteří mají domácí trh velmi dobře obsazen. Společnost TESCAN však přišla s technicky natolik unikátním řešením, které nedokázaly nabídnout ani domácí firmy, a tak v těchto dnech dokončuje instalaci elektronového mikroskopu na jedné z tokijských univerzit.
TESCAN se minulý měsíc v Japonsku představil i na prestižním veletrhu Nanotech 2019, který je celosvětově nejvýznamnější konferencí o nanotechnologiích. Během tří dnů se na tokijském výstavišti vystřídalo 43 tisíc návštěvníků, kteří mohli TESCAN vidět v samostatném stánku i jako firmu reprezentující Českou republiku na expozici CzechInvestu.
„Česká republika má v oboru nanotechnologií čím dál lepší jméno. Na výstavě Nanotech se jen potvrdilo, že máme co nabídnout i v celosvětové konkurenci. Proto je velmi důležité udržovat povědomí o těchto trendech nejen v ČR, ale být vidět i na podobných světových akcích, kde můžeme prezentovat i české firmy, univerzity a výzkumná centra a hledat příležitosti pro spolupráci,“ říká sektorová manažerka pro nanotechnologie a pokročilé materiály agentury CzechInvest Hana Němcová.
Zdroj: CzechInvest