facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Future Port Prague představil technologické vychytávky

16. 9. 2019
Future Port Prague představil technologické vychytávky

Na pražském Výstavišti se ve dnech 10. a 11. září 2019 konal mezinárodní festival Future Port Prague. Za dva dny vystoupilo na pěti pódiích přes sto řečníků a desítky vystavovatelů technologických novinek. Organizátoři festivalu usilují o to, aby se Praha stala dlouhodobě epicentrem diskuse o technologiích a trendech budoucnosti.

Future Port Prague

Na pódiu v rámci vizionářské konference mimo jiné vystoupil bývalý slovenský prezident Andrej Kiska, genetický inženýr a spoluautor průlomové technologie pro editaci lidského genomu CRISPR Samuel H. Sternberg, ředitel pro inovace a investice Evropské vesmírné agentury Frank M. Salzgeber či Shalev Lifshitz, geniální 16letý kanadský odborník a podnikatel v oboru umělé inteligence.

Všichni návštěvníci mohli po oba dva dny sledovat program také na čtyřech pódiích v rámci futuristického festivalu a expa. Na hlavním festivalovém pódiu se vystřídali odborníci od Tokia po SiIicon Valley se svými inspirativními příběhy. Nechyběl mezi nimi Neil Harbisson, první úředně uznaný kyborg, Bryony Cole, autorka světově populárního podcastu Future of Sex a odbornice na technologie zaměřené na intimní život a zdraví, nebo také Brian Spears, jehož společnost New Age Meats vyrábí maso kultivací zvířecích buněk v laboratoři.

Zástupci agentury CzechInvest a podnikatelského inkubátoru ESA BIC Prague společně s Ministerstvem dopravy ČR připravili sekci Future beyond Earth zaměřenou na vesmír a kosmické technologie.

Kromě přednášek a diskuzí přinesl festival také možnost seznámit se s budoucností doslova na vlastní kůži prostřednictvím více než stovky vystavovatelů z celého světa, kteří si přichystali nejnovější technologické zajímavosti a inovace. Návštěvníci si tak mohli vyzkoušet setkávání ve virtuální realitě, unikátní digitální únikovou hru, holografické a 3D displeje nebo světově nejpokročilejší brýle pro virtuální realitu a mnoho dalšího.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Future Port Prague, CzechInvest