facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vědec z CEITEC VUT získal ocenění ECerS

13. 8. 2017
Vědec z CEITEC VUT získal ocenění ECerS

Evropská keramická společnost (ECerS) je neziskovou federací národních keramických společností sdružující jejich jednotlivé členy. Každé dva roky udílí Young Scientist Award vědcům pod 40 let, kteří svým bádáním významně přispěli k výzkumu keramiky. 

Toto ocenění letos získal doc. David Salamon z výzkumné skupiny Pokročilé keramické materiály na CEITEC VUT u příležitosti 15. ročníku konference konající se letos v Budapešti. „Ocenění je nejen uznáním mé dosavadní vědecké práce v oblasti výzkumu pokročilé keramiky, ale troufám si říct, že ji zviditelní i do budoucna. Velice si vážím toho, že jsem díky němu měl možnost přednášet mnou zvolené téma před evropskými odborníky, a také být zvolen do výkonného výboru asociace,“ uvedl.

David Salamon se na CEITEC VUT mimo jiné zabývá tzv. rychlým slinováním, což se dá vysvětlit jako sledování keramického materiálu, který se během zahřívání smršťuje, a probíhají v něm různé změny v závislosti na rychlosti procesu. Od toho si do budoucna slibuje nové možnosti využívání keramiky.

 

Zdroj: CEITEC