facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

ALEVIA: Vzdělávací modul 4 - duševní vlastnictví

28. 6. 2022
ALEVIA: Vzdělávací modul 4 - duševní vlastnictví

Společnost alevia pořádá v rámci komplexního vzdělávacího programu 2022/2023 již čtvrtý modul, který se věnuje ochraně duševního vlastnictví. Dvoudenní workshop se uskuteční 20. – 21. září 2022 v Hradci Králové.

20220627aleviamodul4

Komplexní vzdělávací program v oblasti výzkumu, vývoje a inovace je určen projektovým manažerům a manažerkám, pracovníkům a pracovnicím na všech stupních řízení ve výzkumných organizacích všech právních forem, vědcům a vědkyním se zájmem o danou problematiku, pracovníkům ve státní správě a samosprávě, kteří se setkávají s problematikou VVI, pracovníkům poskytovatelů podpory, zaměstnancům center transferu znalostí, RIS3 manažerům na národní a regionální úrovni i zástupcům subjektů z aplikační sféry.

Modul 4 se zaměří především na oblast průmyslového práva – na konkrétním příkladu si ukážeme, jak vypadá patentová přihláška, co jsou to patentové nároky, jak udělat patentovou rešerši. Druhý den se podíváme na to, kam a kdy patentovou přihlášku podávat. Je lepší podávat v České republice nebo rovnou v zahraničí? Existuje evropský patent? Jak náročné je získat patent ve Spojených státech a v Japonsku?

V roli lektorů tohoto modulu se představí Michal Jordán ze společnosti PatentEnterKateřina Hartvichová ze společnosti HARBER IP. Celým modulem provází jako facilitátor Aleš Vlk. Účastníci dvoudenního modulu obdrží certifikát o jeho absolvování. Podrobnosti se můžete dočíst zde.

Uzávěrka registrace je 5. září 2022 nebo do vyčerpání kapacity.

Cílem celého programu je rozšířit teoretické znalosti a praktické dovednosti v dané oblasti a rozvinout profesní a kariérní růst účastníků modulů. Počet účastníků každého modulu vzdělávacího programu je v jednotlivých modulech limitován na cca 25 z důvodu zachování nejvyššího možného stupně interaktivity a individuálního přístupu. V průběhu modulu se střídají přednášky, diskuse, samostatné a týmové práce a prezentace výstupů. Důraz je kladen na řešení modelových situací, ve kterých jsou nastoleny konkrétní a skutečné problémy.

 

Zdroj: alevia

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          2
3 8 9
15 16
18 21
28 29 30