facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Brno Space Days 2019

19. 2. 2019
Brno Space Days 2019

Ake s názvem Brno Space Days 2019 představí na začátku března pestrou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou těšit na semináře, přednášky pro veřejnost, hackaton i filmový festival. V rámci téměř desetidenního programu proběhne také seminář ECMWF AND Copernicus: Weather, Climate & Atmosphere from Space.

Brno Space Days 2019, Dny jihomoravské kosmonautiky navazují na úspěšný Czech Space Year 2019 a také na 40. výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka a první československé umělé družice Magion 1. Návštěvníci se v rámci akce mohou těšit na přednášky, semináře i exkurze pro studenty i dospělé, které budou probíhat od 1. do 10. 3. 2019. Celý program akce naleznete zde.

V rámci Brno Space Days 2019 proběhne také Copernicus Hackaton, jehož cílem bude během 24 hodin vymyslet prototyp produktu či služby s byznysovým potenciálem, který bude využívat družicová data programu Copernicus. Návštěvníci se mohou také těšit na Future Gate Sci-fi Film Festival, který představí nové dokumenty i kultovní filmy a seriály.

Brno Space

Evropské centrum pro střednědobou předpověď počasí

Národního sekretariát GEO/Copernicus dále zve v rámci Brno Space Days 2019 na seminář Evropského centra pro střednědobou předpověď počasí, ECMWF s podtitulem ECMWF and Copernicus: Weather, Climate & Atmosphere from Space.

Cílem semináře je seznámit uživatelskou mezioborovou komunitu s novými službami a produkty nad otevřenými daty programu Evropské kosmické agentury a Evropské komise pro monitoring životního prostředí a bezpečnosti Copernicus, dvěma vybranými službami, jejichž poskytovatelem je právě Evropské centrum pro střednědobou předpověď počasí.

Seminář se koná dne 6. března 2019 ve vesmírném prostoru Hvězdárny a planetária Brno. Předběžný program naleznete v příloze článku.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj. Brno Space Days 2019

Stáhnout přílohy: