facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Czexpats in Science: Konference pod stromeček

12. 10. 2022
Czexpats in Science: Konference pod stromeček

Letošní ročník již tradiční Konference pod stromeček bude věnován tématu propojování české a zahraniční vědy. Diskutovat se bude „naživo“ z CIIRC ČVUT, ale také online, aby se mohli účastnit i czexpati, kteří zůstávají na Vánoce v zahraničí. Akce proběhne 21. prosince 2022 od 12 hodin.

20221012Czexpatsvanoce

Pojďte s námi začít vánoční svátky a setkejte se s lidmi, kteří jsou třeba v podobné situaci, jako jste vy! Získejte inspiraci nebo sami poraďte a sdílejte svůj příběh! Čeká vás odpoledne plné inspirace, diskuzí a propojování. Těšíme se na vás!

Na co se můžete těšit?

Přednášky

Těšte se na zajímavé přednášející s jejich inspirativními příběhy. Každý z jiného oboru, každý se specifickou zkušeností, jak být „Ve spojení s ČR“. Třeba mohou inspirovat a pomoci na cestě i vám.

Panelová diskuze

Zajímá vás, jaké jsou možnosti spolupráce mezi českými a zahraničními institucemi? Jak i ze zahraničí udržet kontakt s ČR nebo jak ho z ČR do ciziny navázat? V panelu budou diskutovat i zástupci českých institucí. Můžete se tak zeptat přímo jich.

Diskuzní stoly

Najděte odpovědi na své otázky u diskuzních stolů. Budeme například probírat příležitosti návratu do ČR nebo fungování vědy v soukromé sféře. Při registraci na konferenci uveďte, jaká další témata byste u kulatých stolů uvítali.

Odborné přednášky a postery

Máme radost ze všech úspěchů českých vědců v zahraničí! Pojďme se o ně podělit. Máte zájem v krátké odborné přednášce představit svou práci? Nebo ji prezentovat v podobě posteru? Nezapomeňte nám to sdělit při registraci!

Networking

Víme, jak je budování vztahů důležité, a to nejen pro propojování české a zahraniční vědy, a proto na konferenci necháváme dostatek prostoru pro volnou konverzaci o vědě, zkušenostech z domova i zahraničí, o výzvách, snech a vizích.

Program konference

12:00–13:00 Registrace & networking
13:00–13:15 Úvodní slovo
13:15–13:50 Keynote: Jiří Zavadil
13:50–14:25 Keynote: tba
14:25–14:55 Coffee break & networking
14:55–16:25 Paralelní sekce: Vybrané vědecké flash talks, Diskuze u kulatých stolů, Posterová sekce
16:25–16:55 Coffee break & networking
16:55–18:10 Jak na spojení české a zahraniční vědy: Panelová diskuze
18:10–18:40 O propojení vědy a umění: Jaroslav Rudiš
18:40–18:45 Závěrečné slovo
Od 18:45 Večeře formou rautu & networking

Všechny časy jsou uvedeny v časovém pásmu SEČ. Změna programu vyhrazena.

Pro koho je konference určena?

Konference probíhá v českém jazyce a je určená především pro české vědce a vědkyně pracující v zahraničí, ale také pro české vědce a vědkyně, kteří se již ze zahraničí vrátili – protože právě jejich příběhy mohou být velkou inspirací, české vědce a vědkyně, kteří se teprve chystají vyjet – protože právě oni jsou budoucími czexpaty, ale v tuto chvíli mají možná spoustu otázek, na které mohou na konferenci najít odpovědi, studenty, kteří aktuálně studují bakalářský nebo magisterský program v zahraničí – protože i oni mohou rozšířit řady czexpatů, zástupce institucí, které se podílejí na propojování české a zahraniční vědy – protože právě oni mohou pomoci.

Pro studenty v ČR, kteří se chystají vycestovat do zahraničí, jsou primárně určeny jiné akce (například Sharing Czexpats). Pokud však jste student, máte zájem se konference účastnit a nevadí vám pomoci jako dobrovolník (například při registraci), napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Registrujte se zde

Počet účastníku offline konference je omezený kapacitou sálu. Po naplnění kapacity se uzavře možnost registrace, nadále však bude možné zaregistrovat se na online formu konference. V případě špatné epidemiologické situace nebo jiných okolností znemožňujících osobní setkání se konference uskuteční pouze v online formě, děkujeme za pochopení.

Na vaše dotazy se těšíme na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: CZEXPATS in Science