facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Diskuse na téma Cirkulární ekonomika

24. 5. 2018
Diskuse na téma Cirkulární ekonomika

Inovační agentura Direct People pořádá dne 4. 6. 2018 akci nazvanou Inovační jednohubky na téma Cirkulární ekonomika a redesign produktů, služeb či obchodních modelů jako cesta růstu. Cílem akce je informovat o možnostech využití principů cirkulární ekonomiky pro firmy i výzkumné organizace.

Cirkulární ekonomika (CE) už dávno není jen buzzword, ale momentum, kterého se chytré firmy, ale i státy snaží využít. Na příklad Holandsko plánuje přejít na cirkulární model do roku 2050. A firma Nike chce do roku 2025 vyrábět 100% z recyklovaných materiálů. Analytické firmy totiž odhadují, že díky CE vzniknou jen v Evropě v příštích 10 letech nové výnosy v řádu bilionů eur.

„Cirkulární ekonomika je pro výzkumníky velké téma, neb pro nové technologie nabízí spoustu prostoru a navíc jsou počiny v této oblasti finančně podporovány z Evropské unie,“ říká Daniela Velová z Direct People.

V rámci diskuse vystoupí místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, spoluzakladatel České asociace oběhového hospodářství Zdeněk Horsák a ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky Soňa Jonášová.

Akce se koná 4.6.2018 od 17:00 na adrese Jankovcova 1603/47a, Praha-Holešovice.

Zájemci o účast mohou psát na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

ce direct people

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Direct People