facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vernisáž: Věda a výzkum na MENDELU

2. 7. 2020
Vernisáž: Věda a výzkum na MENDELU

Reprezentativní průřez tématy, kterými se aktuálně zabývají vědci Mendelovy univerzity v Brně, si můžete prohlédnout na výstavě pod širým nebem. Tu ve čtvrtek 2. července v 15:00 slavnostně otevře vernisáž na Moravském náměstí v centru Brna.

vstava

Dvacet velkých panelů nabízí například novinky ve výzkumu rakoviny, nové směry v zaměstnanosti, vědci na MENDELU mapují také vývoj zahradního umění nebo poukazují na problémy ekosystému v Moravském krasu. „Většina témat je ale spojená především s klimatickou změnou, která se dotýká nás všech," uvedla Jiřina Studenková, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu Mendelovy univerzity v Brně.

Cílem výstavy je seznámit veřejnost s aktuálními vědeckými projekty, kterými se odborníci na Mendelově univerzitě v Brně zabývají. Výstava pod širým nebem poblíž známé jezdecké sochy moravského markraběte Jošta potrvá do 30. srpna. Tematicky panely zahrnují činnost všech pěti fakult univerzity včetně Institutu celoživotního vzdělávání.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 2. července 2020 v 15:00 hodin na Moravském náměstí u jezdecké sochy moravského markraběte Jošta. Zájemci jsou srdečně zváni.

 

Zdroj: MENDELU