facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Duševní vlastnictví na Masarykově univerzitě v kostce

15. 2. 2018
Duševní vlastnictví na Masarykově univerzitě v kostce

Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity vydalo novou brožuru, která odpovídá na základní otázky v oblasti duševního vlastnictví a transferu technologií. Připomene tak hlavní témata, o kterých by vědci a badatelé měli vědět.

Brožura představuje jednoduchý úvod do problematiky duševního vlastnictví, která se týká téměř každého výzkumníka. Primárně je určena pro nově nastupující zaměstnance Masarykovy univerzity a vychází z vnitřních předpisů Masarykovy univerzity, ale může být přínosná pro všechny, kdo si chtějí ujasnit základní pojmy či si tuto problematiku připomenout.

„Brožuru zatím vydáváme pouze elektronicky. V budoucnu vyjde i tiskem, aby ji každý nový zaměstnance naší univerzity mohl dostat do ruky," vysvětluje ředitelka CTT Eva Janouškovcová s tím, že se připravuje i anglická verze. K vytvoření materiálu se CTT zavázalo v loňském Plánu činnosti vedení MU. „Naším cílem je rozšířit povědomí o otázkách duševního vlastnictví a nasměrovat zaměstnance na místa, kde jim s touto problematikou mohou pomoci. Jedním z nich je právě CTT," dodává Janouškovcová.

V elektronické verzi je brožura dostupná zde.

 

Zdroj: CTT MU