facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Kaskádové granty v Horizontu Evropa

2. 4. 2024
Kaskádové granty v Horizontu Evropa

V programu Horizontu Evropa narůstají příležitosti pro získání tzv. kaskádového financování, kde příjemce podpory vyhlásí v průběhu realizace projektu vlastní výzvy k podávání návrhů.

Tyto otevřené výzvy (open calls) jsou zveřejňovány na k tomu určené stránce Funding & Tenders portálu a na webových stránkách jednotlivých projektů, tj. poskytovatelů. Výzev je průběžně otevřeno až několik desítek. Výše grantů se obvykle pohybuje do 60 tisíc eur a doba realizace projektu bývá menší než 1 rok.

Oprávněnými žadateli jsou převážně malé a střední podniky, ale mnoho výzev je otevřeno všem inovátorům nezávisle na typu organizace. Žadatelé zpravidla nemusí tvořit projektové konsorcium. Vyplnění žádosti o kaskádový grant bývá časově nenáročné.

Tato finanční podpora „třetích stran" označovaná též jako Financial support to third parties (FSTP) se řídí pravidly rámcového programu Horizont Evropa.

Pro více informací kontaktujte Lenku Švejcarovou, NCP pro Klastr 4, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Případně lze informace o kaskádovém financování v programu Horizont Evropa získat v prezentacích uložených v Portálu evropských národních kontaktů.

 

Zdroj: Technologické centrum Praha