facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Stipendia na studium na Pekingském technologickém institutu

25. 1. 2018
Stipendia na studium na Pekingském technologickém institutu

Pekingský technologický institut (Beijing Institute of Technology) nabízí možnost získání 5 studijních stipendií pro české zájemce o studium na této univerzitě v magisterském i doktorském programu. V nabídce jsou zejména technické obory, ale také například sociologie či studium jazyků.

Jedná se o plná stipendia, která poskytne China Scholarship Council. Stipendia lze využít jak v magisterskému (dvouletému), tak v doktorandskému (čtyřletému) studiu. Výše stipendia činí 300 jüanů měsíčně (u studentů magisterského studia) nebo 350 jüanů měsíčně (u doktorandů) a pokryjí školné, ubytování i zdravotní pojištění.  Stipendium se poskytuje na celou dobu studia.

Uchazeči, kteří hodlají studovat ve studijních programech vedených v angličtině, musí doložit dobrou znalost angličtiny (předložit mezinárodně uznávaný doklad o znalosti angličtiny – TOEFL nebo IELTS, případně lze nahradit složením on-line testu z angličtiny). Uchazeči, kteří hodlají studovat v čínštině, musí analogicky předložit doklad o znalosti čínštiny (HSK 4 Exam) a před vlastním studiem mohou případně ještě absolvovat jednoroční přípravný kurs čínštiny (rovněž se stipendiem).

Uzávěrku pro podání žádostí stanovilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na 16. února 2018.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce