facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Stipendium pro vědkyně, které se zabývají onemocněním mozku

6. 7. 2019
Stipendium pro vědkyně, které se zabývají onemocněním mozku

Alzheimer nadační fond vyhlásil výzvu k účasti v programu podpory pro matky – vědkyně. Program je zaměřen na podporu vědkyň, které pečují o děti, a přitom se zabývají výzkumem cévních a neurodegenerativních onemocnění mozku. Žádosti se podávají do 13. 9. 2019.

Alzheimer nadační fond byl založen v roce 2011 a jeho smyslem je podpora výzkumu Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních nebo cévních onemocnění mozku, které vedou k poruchám kognitivních funkcí a demenci. Cílem projektu je zlepšit situaci a postavení žen matek v jejich profesním vědeckém životě a umožnit jim skloubit vědeckou kariéru s péčí o děti.

Vědkyně matky jsou často v nevýhodě, protože se dostávají do začarovaného kruhu, který jim neumožní smysluplně a funkčně založit a vést vlastní výzkumný tým nebo získat kmenové místo. V některých případech může celá tato situace vést i k rozhodnutí vědecké prostředí opustit. Společnost tak přichází o velmi nadějné vědkyně, které se rozhodly být matkami, ale nedostalo se jim potřebného zázemí a podpory pro jejich profesní růst.

Společnost MIBCON se proto rozhodla finančně podpořit tento projekt, který by měl vědkyním – matkám alespoň částečně pomoci překlenout náročné období. Dvě vybrané uchazečky proto získají stipendium ve výši 160 tisíc Kč pro každou z nich. S tímto stipendiem budou moci naložit podle vlastního uvážení.

Uchazečka musí splnit následující podmínky:

  • pečovat o jedno či více dětí do 4 let;
  • vědkyně (lékařka) musí působit v instituci v ČR;
  • zabývat se diagnostikou, výzkumem nebo léčbou ACH či obdobných neurodegenerativních onemocnění;
  • výstupem bude práce (článek) uveřejněná v impaktovaném časopise či podaná žádost o samostatný grant.

Žádost se podává v elektronické podobě do 13. 9. 2019 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací naleznete zde.

alzheimer

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Alzheimer nadační fond