facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Cílem nového projektu, který organizuje sdružení českých vědců se zahraniční zkušeností Czexpats in Science ve spolupráci s nadací Bakala Foundation, je pomoci zapojit a integrovat ukrajinské vědce a vědkyně prchající před válkou do českého vědeckého prostředí.

22. 5. 2022

Bakala Foundation

V úterý 17. května 2022 bylo v Národní technické knihovně (NTK) slavnostně podepsáno memorandum, které prohloubí dlouholetou spolupráci mezi Národní technickou knihovnou a sdružením CESNET.

22. 5. 2022

CESNET

Česká republika podporuje projekty jako vystřižené z dílny vizionářských vědců. Patří mezi ně třeba úsporný dům po vzoru habitatů z Marsu, družicové monitorování přehřívání měst, světelné show tvořené drony nebo supercitlivý mikroskop. Díky CzechInvestu, který podporuje mimo jiné startupy s kosmickou tematikou, získalo téměř 40 firem investice za bezmála 335 milionů korun.

21. 5. 2022

CzechInvest

Kulatý stůl k transferu znalostí a technologií pořádaný ministryní pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Helenou Langšádlovou ve spolupráci s Akademií věd ČR se uskuteční ve čtvrtek 9. června 2022 od 9.00 do 16.00 hod. v Lichtenštejnském paláci v Praze.

21. 5. 2022

RVVI

Novým ředitelem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR se stane prof. Jan Konvalinka. Na pětileté funkční období jej 20. května 2022 jmenovala předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Nový ředitel se funkce ujme 1. června, kdy vystřídá dosavadního ředitele Zdeňka Hostomského.

20. 5. 2022

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Jan Amos Komenský vyhlašuje výzvu TEAMING-CZ I. Celková alokace 2 mld. Kč je určena na podporu projektů, které úspěšně prošly oběma koly hodnocení výzvy programu Horizont Evropa Teaming for Excellence.

20. 5. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Inovátoři, výzkumníci, nadějní talenti i kreativci. Právě oni pomáhají Praze rozvíjet její inovační prostředí. Česká metropole má slibný potenciál stát se evropským lídrem v inovacích. Co jí ale chybí? Jednotná vize. Hlavní město Praha zve na konferenci Inovační vize Prahy 2030, která se koná v úterý 24. května 2022.

20. 5. 2022

Podnikatelské a inovační centrum Prahy

Technologická agentura České republiky vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 2. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací Národní centra kompetence vyhlášené dne 15. prosince 2021.

19. 5. 2022

Technologická agentura ČR

Ve středu 25. května 2022 se v Černínském paláci koná již třetí Česko-izraelské fórum, které nabízí platformu pro diskuzi o invacích. Letošním tématem je vývoj a implementace chytrých technologií pro městské plánování a řízení. Cíle fóra je posílit česko-izraelskou spolupráci.

19. 5. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

Grant Nadačního fondu Neuron, IOCB Tech a i&i Prague rychle zareagoval na okupaci Ukrajiny a vyplatil celkem 2 600 000 Kč na pomoc ukrajinským vědkyním. Částka byla určená na náklady spojené s vytvořením zázemí v České republice. Přečtěte si nyní jejich příběhy.

18. 5. 2022

Nadační fond Neuron

Strana 1 z 103