facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Studentský tým působící na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při Českém vysokém učení technickém v Praze pod vedením Jana Šedivého postoupil do finále soutěže Alexa Prize Social Bot Grand Challenge, kterou již počtvrté vyhlásil Amazon. Zda se konečně podaří získat zlato a převálcovat mezinárodní konkurenci, bude jasné v průběhu srpna. Tým Alquist byl v předchozích ročnících dvakrát stříbrný a v roce 2020 bronzový.

25. 7. 2021

ČVUT v Praze

Konference o budoucnosti Evropy je platformou pro celoevropskou rozpravu, ve které mohou občané vyjádřit své představy o budoucnosti Evropské unie. Konference byla zahájena v květnu 2021 a probíhá formou občanských setkání či digitálně.

25. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2021 se bude konat v Bruselu a zároveň online první Summit Evropské rady pro inovace (EIC).

24. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Konsorcium e-INFRA CZ realizovalo kvantový přenos klíčů, který má několik prvenství. Komunikace šifrovaná prostřednictvím výměny kvantových klíčů (QKD) představuje nový posun v oblasti zabezpečení a řeší rizika spojená s nástupem kvantových počítačů, který s sebou přináší i reálné nebezpečí snadnějšího prolomení stávajících způsobů šifrování.

23. 7. 2021

CESNET

V souvislosti s přípravou realizace Národního plánu obnovy (NPO) Technologická agentura ČR (TA ČR) upravila harmonogram vyhlašování veřejných soutěží pro letošní rok. Vyhlášení další veřejné soutěže v Programu ÉTA a Programu Národní centra kompetence (NCK) je očekáváno v závěru letošního roku.

22. 7. 2021

Technologická agentura ČR

Vedení Grantové agentury České republiky (GA ČR) se po nenadálém zesnutí předsedy předsednictva GA ČR Jaroslava Koči ujme současná místopředsedkyně předsednictva GA ČR Stanislava Hronová, a to do doby jmenování nového předsedy GA ČR. Nového předsedu GA ČR jmenuje z členů předsednictva GA ČR Vláda České republiky na návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

21. 7. 2021

Grantová agentura ČR

Registrace na Letní školu Světové organizace duševního vlastnictví zaměřenou na duševní vlastnictví (WIPO Summer School on Intellectual Property and Innovation) byla zahájena. Letošní ročník se bude konat ve dnech 6. - 17. 9. 2021 distanční formou v anglickém jazyce a program se zaměří na současná témata.

17. 7. 2021

Úřad průmyslového vlastnictví

Grantová agentura České republiky (GA ČR) společně s polskou agenturou Narodowe Centrum Nauki (NCN) od 1. října 2021 podpoří 14 tříletých polsko-českých projektů.

16. 7. 2021

Grantová agentura ČR

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT) a Pražský inovační institut (Pii) uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci. Ta se bude týkat prohlubování principů cirkulární ekonomiky, zejména recyklace vody a ochrany životního prostředí, dále oblasti vzdělávání a inovativních řešení.

15. 7. 2021

VŠCHT Praha

V září tohoto roku začne fungovat nová spin-off platforma Masarykovy univerzity. Slavnostní zahájení její činnosti se uskuteční v pondělí 20. 9. 2021 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity od 15:30 hodin.

13. 7. 2021

Masarykova univerzita

Strana 1 z 62