facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Národní technická knihovna připravuje pro studenty a doktorandy sérii webinářů a workshopů zaměřených na rozvíjení dovedností potřebných pro efektivní vyhledávání, filtrování a používání informací a na vytváření a prezentaci odborných výstupů.

5. 10. 2022

NTK

Od 30. 9. do 30. 10. 2022 bude otevřena první výzva Technologické agentury ČR pro projekty oceněné na mezinárodní úrovni s názvem „1. výzva Seal of Excellence EIC Accelerator Pilot 2020”. Zaměří se na uchazeče, kteří obdrželi ocenění Seal of Excellence v nástroji EIC Accelerator Pilot v uzávěrkách roku 2020.

4. 10. 2022

Vědavýzkum.cz

Vyřešit jednu ze zásadních překážek pro užití nanografenu jako nástupce křemíkových součástek v elektronice se podařilo multioborovému mezinárodnímu týmu vědců s českou účastí, mezi nimiž nechyběli ani výzkumníci CATRIN. Článek popisující inovativní řešení povrchové úpravy grafenových nanopásků vyšel v časopise Nature Chemistry.

3. 10. 2022

Univerzita Palackého v Olomouci

Lucemburské ministerstvo hospodářství oficiálně zahájilo již 13. ročník projektu Fit 4 Start. Tento stěžejní akcelerační program pro začínající podniky, který spravuje vládní agentura Luxinnovation, se zaměřuje na inovativní, technologické a datově orientované společnosti.

2. 10. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

Zahraniční cesta senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice na Taiwan, reprezentovaná jeho předsedou Jiřím Drahošem, navázala svými výsledky na česko-taiwanskou spolupráci ve formě šesti podepsaných memorand. Ta jsou zaměřená mimo jiné na rozvoj spolupráce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. 

1. 10. 2022

Senát PČR

Venture kapitálový fond i&i Biotech Fund I (i&i Bio) oznámil investici do španělského biotechnologického startupu Nanoligent SL vyvíjejícího cílenou onkologickou terapii. i&i Bio se tímto krokem připojil k předchozím investorům a firma Nanoligent v tomto investičním kole získala od všech tří společností celkem 2,8 milionů eur.

30. 9. 2022

i&i Bio

V pátek 14. října 2022 se v Atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou brány jubilejního 5. ročníku jednoho z největších datových festivalů v České republice a na Slovensku. Návštěvníci KPMG Data Festivalu 2022 budou mít unikátní příležitost naučit se krotit zlá data a zjistit, jak se s daty pracuje na špičkové úrovni v zavedených firmách i startupech.

29. 9. 2022

KPMG Data festival 2022

S ubývajícími zásobami vody ve světě vědci stále častěji řeší, jak efektivněji čistit odpadní vodu. Jednou z možností by do budoucna mohlo být využití mikrořas s umělou inteligencí. Na jejich vývoji aktuálně pracují výzkumníci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Prostřednictvím chemické modifikace vědci učí řasy reagovat na specifické podněty, například nežádoucí polutanty.

28. 9. 2022

Mendelova univerzita v Brně

Dne 15. září 2022 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s Metodikou hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací a Metodikou pro hodnocení výzkumných organizací v působnosti Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s výjimkou vysokých škol zveřejnilo dokumentaci ke vstupnímu hodnocení resortních výzkumných organizací v působnosti MŠMT pro období 2023–2027.

27. 9. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Cena předsedy GA ČR je udělována jako ocenění mimořádných výsledků dosažených při řešení grantových projektů ukončených v předchozím roce. Kdo jsou letošní nominovaní?

26. 9. 2022
Strana 1 z 120