facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Předseda vlády a Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vyhlásil výzvu k podávání návrhů kandidátů na pozici člena/členky výzkumné rady Technologické agentury ČR. Návrhy je možné podávat do 4. září 2020.

5. 8. 2020

Vědavýzkum.cz

V Praze, Brně a Ostravě na podzim proběhne roadshow, která bude zaměřena na digitalizace malých a středních podniků. Cílem akce je účastníkům ukázat prvky Průmyslu 4.0 na praktických příkladech českých i zahraničních inovativních firem. Akci pořádá CzechInvest ve spolupráci s Národním centrem průmyslu 4.0

5. 8. 2020

CzechInvest

Technologická agentura České republiky vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 3. veřejné soutěže Programu na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje TREND.

4. 8. 2020

TA ČR

WIPO (World Intellectual Property Organization) zpřístupnilo webovou stránku zaměřenou na univerzity a instituce veřejného výzkumu, na které jsou poskytovány informace k politice duševního vlastnictví, jeho komercializaci a transferu technologií. 

4. 8. 2020

ÚPV

Od loňského roku funguje na pilotní bázi Platforma výsledků programu Horizont 2020. Cílem platformy je zajistit, aby se výsledky výzkumu mohly co nejrychleji a nejúčinněji „přetavit“ v potřebné inovace, a nabídnout investorům nástroj pro nalezení vhodných investičních příležitostí.

3. 8. 2020
Ze zahraničí
Array
(
)

Evropská komise zveřejnila manifest s cílem maximalizovat dostupnost výsledků výzkumu v boji proti COVID-19. Manifest obsahuje hlavní zásady pro příjemce grantů EU na výzkum v oblasti prevence, testování, léčby a očkování proti koronaviru.

1. 8. 2020

Technologické centrum AV ČR

Město Plzeň vyhlásilo výzvu v programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací Plzeňské podnikatelské vouchery. Na nákup služeb od výzkumných organizací v Plzni a okolí v něm mohou podniky získat až 120 tisíc Kč. Příjem žádostí bude probíhat od 1. září do 1. října 2020.

30. 7. 2020

BIC Plzeň

Každoroční mezinárodní konference Evropské komise European Research and Innovation Days 2020 se v tomto roce vzhledem ke covid-19 opatřením uskuteční pouze ve virtuálním, nicméně interaktivním režimu, ve dnech 22. - 24. září 2020.

28. 7. 2020

Technologické centrum AV ČR

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze uspořádá dne 13. 10. 2020 v prostorách ČZU národní informační den, jehož cílem bude představit především nové příležitosti, které přinese rámcový program Horizont Evropa pro podporu výzkumu a inovací v oblasti zemědělství, potraviny, bioekonomika a životní prostředí.

26. 7. 2020

Technologické centrum AV ČR

Od 24. července 2020 jsou přijímány žádosti o poskytnutí voucheru na pražské inovační projekty. Cílem je podpořit vznik a rozvoj mezisektorové spolupráce výzkumného a podnikatelského sektoru v oblasti inovací. Záměrem podpory je nárůst interakcí mezi podniky a organizacemi pro výzkum a šíření znalostí s přímým dopadem na posílení konkurenceschopnosti malých a středních podniků.

25. 7. 2020

Technologické centrum AV ČR

Strana 1 z 22