facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

EIT Health vyhlásil výzvu HICEE Call for Start-ups (Healthy Investment Central and Eastern Europe) pro začínající podniky, která je otevřena do 10. července 2024. Tento program hledá slibné podniky v oblasti life science, včetně biotechnologií, medtech a digitálního zdraví.

24. 6. 2024

Horizont Evropa

Předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace vyhlašuje, v souladu s příslušnými předpisy, výzvu k podávání návrhů kandidátek / kandidátů na udělení Ceny předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace za propagaci nebo popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací za rok 2024.

24. 6. 2024

Úřad vlády ČR

Ve čtvrtek 20. června 2024 se na půdě Fyzikálního ústavu AV ČR konala tisková konference s názvem Česká cesta do vesmíru. Cílem tohoto projektu je prostřednictvím kosmických aktivit přispět k transformaci české ekonomiky na ekonomiku založenou na aktivitách s vysokou přidanou hodnotou a případně vyslat českého astronauta v horizontu pěti let do vesmíru.

21. 6. 2024

Vláda ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje výzvu k podání žádostí o poskytnutí dotace na podporu projektů výzkumu, vývoje a inovací v programu EUROSTARS-3 na realizaci projektů v programu Eurostars-3 (kód IS VaVaI: 7D; dále jen „program Eurostars-3“), a to s dobou řešení 2024–2027. Lhůta pro podání žádostí o poskytnutí dotace končí dne 20. července 2024.

21. 6. 2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Nejnovější vydání Sifted Leaderboard s názvem Sifted 30: Central Europe, který hodnotí nejrychleji rostoucí startupy ve Švýcarsku, Rakousku, Polsku, Česku, na Slovensku, ve Slovinsku, Maďarsku a Lichtenštejnsku podle růstu tržeb, přinesl aktuální žebříček. A Česko si vede nejlépe z celé střední Evropy.

20. 6. 2024

CzechInvest

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center.

20. 6. 2024

Vědavýzkum.cz

Aktinium-225 (225Ac), které má vysoký potenciál pro léčbu malých nádorů a metastáz, by se mohlo v budoucnu vyrábět podle technologie vyvinuté českými vědci. Laboratoř s unikátní aparaturou, kde by měla výroba probíhat, se v úterý 18. 6. 2024 otevřela v Ústavu jaderné fyziky AV ČR v Řeži u Prahy.

19. 6. 2024

Akademie věd ČR

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) spolu s Ústeckým krajem vyhlašuje 7. ročník soutěže Inovační firma Ústeckého kraje za uplynulý rok. Tato soutěž, která si klade za cíl ocenit nejvýznamnější inovace výrobků, služeb, technologií či procesů podniků v regionu, otevírá své přihlašovací brány začínajícím, malým, středním a velkým firmám, které se nebojí přicházet s novými originálními řešeními.

19. 6. 2024

Inovační centrum Ústeckého kraje

Jak se mění magnetické vlastnosti materiálu zasaženého bleskem, se pokusí s pomocí veřejnosti zjistit vědci a vědkyně Akademie věd ČR. Vzorky k analýze chtějí získat z portálu www.Bleskemoznačeno.cz, kam mohou už nyní lidé zaznamenávat místa, kde bylo v přírodě vidět, kam udeřil blesk. Vědecký tým zajistí odběr vzorků, laboratorní měření i vyhodnocení dat pro výzkum. 

18. 6. 2024

Akademie věd ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výzvu k podání návrhů projektů na mezinárodní úrovni v programu I-E II, podprogramu INTER-EUREKA. Lhůta pro podávání návrhů projektů končí 31. října 2024.

18. 6. 2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Strana 1 z 199