facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Ministerstvo průmyslu a obchodu dne 6. 9. 2022 vyhlásilo novou výzvu pro předkládání žádostí Czech Rise Up 3.0 – Výzkum medicinských řešení v době digitalizace. Cílem výzvy je podpora financování projektů na dokončení nových, dosud neexistujících, medicínských řešení následků COVID-19 s důrazem na digitální oblast.

8. 9. 2022

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Už třicet let vědci pod záštitou centra RECETOX z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity zkoumají celé generace jihomoravských dětí. Třicátiny oslaví účastníci studií na setkání generací v rámci Festivalu vědy na Výstavišti Brno, kde proběhne i křest knihy CELSPAC: 30 let na cestě – Příběh jedné generace.

7. 9. 2022

RECETOX

Grantová soutěž Proof of Concept (PoC) je určena příjemcům grantů ERC za účelem ověření dosavadních výsledků výzkumných projektů. V aktuální výzvě neuspěl žádný projekt z Česka.

7. 9. 2022

Vědavýzkum.cz

Vědci často do procesu vzniku nových léčiv zapojují nezvyklé metody a postupy, které mohou vše zlevnit a urychlit. S vývojem pomáhá například umělá inteligence. Nejnovější trendy a pokrok v objevování léků představují odborníci na již 8. ročníku letní školy věnované vývoji léčiv Prague-Weizmann Summer School on Advances in Drug Discovery.

6. 9. 2022

ÚOCHB AV ČR

Mezinárodní síť CHIST-ERA ERA-NET Cofund vyhlásila mezinárodní výzvu CHIST-ERA Call Open Research Data (ORD), která se věnuje problematice otevřených výzkumných dat a softwaru z pohledu možnosti jejich opětovného použití. Příjem návrhů projektů potrvá do 14. prosince 2022.

5. 9. 2022

Technologická agentura ČR

Komunita Brno.AI připravila regionální přehled institucí a firem pohybujících se v oblasti umělé inteligence. Takzvaná mapa AI zahrnuje brněnské výzkumné i vzdělávací organizace, dodavatele řešení na bázi umělé inteligence i ty, kteří řešení založené na umělé inteligenci použili ve své vlastní činnosti. Mapa zahrnuje v současné chvíli 108 položek a měla by pomoci k rozvoji spolupráce napříč komunitou Brno.AI.

4. 9. 2022

JIC

Strukturní virolog Pavel Plevka byl jmenován předsedou České infrastruktury pro integrativní strukturní biologii (CIISB). Ve funkci vystřídal strukturního biologa Vladimíra Sklenáře, který se společně s Jaroslavem Kočou již od roku 2010 zasazoval o vznik sdílených infrastruktur po vzoru států západní Evropy.

3. 9. 2022

Masarykova univerzita

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš dnes předal dekrety nově jmenovaným členům Rady Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Členství v Radě je veřejnou funkcí, přičemž jedno funkční období trvá šest let.

2. 9. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Československá mikroskopická společnost pozvala na 16. ročník Mezinárodního mikroskopického kongresu špičkové vědce z celého světa včetně skotského molekulárního biologa a biofyzika, držitele Nobelovy ceny za chemii Richarda Hendersona. Akce, která se koná jednou za dva roky, se uskuteční od 4. do 9. září. 

1. 9. 2022

Akademie věd ČR

Agentura CzechInvest uzavřela před několika dny příjímání žádostí do první výzvy projektu Technologická inkubace. Mohly se do ní hlásit startupy zaměřené na mobilitu, kreativní průmysly, ekologii a cirkulární ekonomiku nebo umělou inteligenci. Celkem se přihlásilo 114 zájemců. Téměř polovina pochází z hlavního města Prahy.

31. 8. 2022

CzechInvest