facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Česká asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu (CZARMA) zve na akci Představení RM Roadmap aneb Kudy dál v managementu výzkumu?, která se bude konat 2. října od 15 do 17 hodin hybridně v budově Technologického centra Praha.

20. 8. 2023

CZARMA

Patnáct let sledovali hydrobiologové z Biologického centra AV ČR čtrnáct nádrží, aby upřesnili modely pro výpočet množství ryb v nádržích a jezerech. Výsledky z této rozsáhlé studie pomohou interpretovat údaje z tisíců evropských lokalit.

19. 8. 2023

Biologické centrum AV ČR

Je známo, že stromy mohou ve svých letokruzích zaznamenávat působení velkého množství přírodních procesů. Mohou však pomoci s odhalením hrozící přírodní katastrofy? Tříletý projekt Karla Šilhána „Staré sesuvy: skutečně neaktivní?“ podpořený Grantovou agenturou ČR se zaměřil na signály vyvolané sesuvnými pohyby.

18. 8. 2023

Český VŠEVĚD je popularizační soutěž Noci vědců, jejímž hlavním cílem je představit veřejnosti české vědce a jejich pracoviště, univerzity, vědecké i jiné vzdělávací instituce. Kdo získá titul Český VŠEVĚD 2023? Rozhodněte svým hlasem do 15. října 2023.

17. 8. 2023

Vědavýzkum.cz

Grantová agentura České republiky společně s prestižní americkou Národní vědeckou nadací od října podpoří tříletý projekt profesora Jiřího Homoly z Ústavu fotoniky a elektroniky Akademie věd ČR a profesorky Qiuming Yu z americké Cornell University.

16. 8. 2023

Ve svém prvním roce již iniciativa Evropského inovačního a technologického institutu (EIT), nazvaná Deep Tech Talent Initiative (DTTI), vyvinula katalog kurzů, komunitu zapojených školicích subjektů a nabídky iniciativy. Ve snaze rozšířit komunitu a nabídku kurzů a splnit stanovený cíl (jeden milion studentů proškolených do konce roku 2025) vyhlásila DTTI svou první cenu.

15. 8. 2023

Technologické centrum Praha

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci zve na jubilejní 10. národní konferenci transferu pořádanou pod záštitou spolku Transfera.cz. Putovní konferenci letos pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a uskuteční se ve čtvrtek 19. 10. 2023. Nosným tématem jsou pro letošní rok zkušenosti a příklady dobré transferové praxe z evropských univerzit sdružených v konsorciu Aurora.

14. 8. 2023

Univerzita Palackého v Olomouci

Tým akademiků z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity zahajuje výzkumný projekt Queer zdraví, kterým hodlá doplnit chybějící informace o zdraví této části populace.

13. 8. 2023

Masarykova univerzita

Více než 670 tisíc korun vynesla sbírka na platformě Donio určená k financování přípravy prvního Fotografického atlasu rostlin České republiky, který by měl obsahovat přes 3000 druhů rostlin. Na tvorbě fotoatlasu se podílí Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého, Jihočeská univerzita, Masarykova univerzita, Česká zemědělská univerzita Praha a Botanický ústav AV ČR.

13. 8. 2023

Univerzita Palackého v Olomouci

Celkem jedenáct nových projektů podpoří od příštího roku Grantová agentura České republiky (GA ČR) ve spolupráci s polskou agenturou Narodowe Centrum Nauki (NCN). Na jednom z těchto projektů budou spolupracovat i výzkumníci z Rakouska, jejichž financování obstará rakouská agentura Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung (FWF).

12. 8. 2023

Grantová agentura ČR