Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) oslavilo na podzim dva roky od svého založení. Plnohodnotně funguje od září loňského roku a od té doby podpořilo inovační projekty za bezmála 15 milionů korun.

14. 12. 2017
  • ICUK

České centrum v Berlíně spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Berlíně a zastoupením agentury CzechInvest v Německu pořádá 19. dubna 2018 třetí ročník akce Czech Startup Pitch. V něm se vybrané české digitální startupy představují německé odborné veřejnosti.

12. 12. 2017
  • CzechInvest

HeatVentors z Maďarska se stal vítězem dalšího ročníku mezinárodní technologické soutěže PowerUp! pro inovativní startupy v oblasti energetiky. Vítěz zaujal porotu řešením, které umožňuje nový způsob skladování energie. Český startup skončil třetí.

10. 12. 2017
  • InnoEnergy

Možná jsme jen krůček od skokového zvýšení kapacity baterií v běžných zařízeních. To vše pouhou úpravou obvodů. Slibuje to projekt Jiřího Matyáše z Vysokého učení technického v Brně (VUT), který se stal drtivým vítězem letošní soutěže IT SPY. Jeho práce, která má dopad v celosvětovém měřítku, porazila letošních 1700 diplomových prací z 16 českých a slovenských univerzit.

9. 12. 2017
  • IT SPY

V Praze a Ostravě právě probíhají první instalace inovativní průmyslové 3D tiskárny HP Jet Fusion pro rychlé prototypování a sériovou výrobu plastových dílů. Do České republiky vstupuje 3D tiskárna firmy HP jen krátce po prvních instalacích v USA, Francii a v Německu a je tak vůbec první zemí střední a východní Evropy, kde se technologie HP Multi Jet Fusion 3D uplatňuje.

7. 12. 2017
  • 3DEES

Přilákat, sledovat a analyzovat činnost hackera – to je cíl nového projektu českých odborníků z oblasti IT. Vytvořili komplexní řešení, včetně aplikace, které zapojuje do boje proti kyberútokům veřejnost. Unikátní inovaci v boji proti kyberzločincům podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR) částkou 1,3 milionu korun z programu DELTA.

2. 12. 2017
  • TA ČR

Tým studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získal druhé místo v prestižní soutěži The Alexa Prize, kterou pořádá společnost Amazon. Za vývoj bota Alquist obdrželi svěřenci Jana Šedivého 100 tisíc dolarů.

29. 11. 2017
  • Vědavýzkum.cz

Technologické centrum AV ČR připravuje na 11. prosince 2017 informační seminář k novým výzvám EIC (European Innovation Council) a INNOSUP (For a better innovation support to SMEs) 2018 - 2020 v programu Horizont 2020.

28. 11. 2017
  • TC AV ČR

Partneři webu a spolupracující instituce