Nezávislé informace o vědě a výzkumu
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Jste student, vědec nebo začínající podnikatel? Máte skvělý projekt nebo řešení problému a dokážete jej představit ostatním ve 3 minutách? Přihlaste se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab a vyhrajte cestu do Berlína a účast na celosvětovém finále. České národní kolo proběhne 16. května 2018 v brněnském vědeckém centru Vida!.

17. 3. 2018
  • Německé velvyslanectví v Praze

Během 3 let se v Brně inkubuje 9 start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi. Shodnou částkou 300 tisíc euro inkubátor financuje Evropská kosmická agentura (ESA) a Jihomoravský kraj. Operátorem programu ESA BIC v České republice je agentura CzechInvest.

10. 3. 2018
  • CzechInvest

Přípravy investiční společnosti, která měla podporovat projekty komercializace výzkumu a vývoje a začínající inovativní firmy, trvaly několik let. V lednu jsme informovali o vyhlášení výběrového řízení na vedoucí osoby a členy jejího představenstva. Nyní to ale vypadá, že projekt, alespoň v původní podobě, spadl pod stůl.

9. 3. 2018
  • Vědavýzkum.cz

Největší evropská startupová soutěž v oblasti udržitelné energetiky PowerUp! přijímá od 1. 3. 2018 přihlášky do nového ročníku soutěže 2018. Úspěšné startupy mohou získat investici až ve výši 150 tisíc eur.

6. 3. 2018
  • Vědavýzkum.cz

Letos v červenci doprovodí CzechInvest české začínající podnikatele na start-upové konference RISE Hong Kong a unbound London. Z projektu CzechDemo jim z 50 procent uhradí cestovné a z 75 procent vstup a pronájem prostor. Zdarma jim přeloží propagační materiály a poskytne až 10 hodin individuálního mentoringu. Zájemci mohou své přihlášky posílat do 4. dubna 2018.

3. 3. 2018
  • CzechInvest

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března 2018.

28. 2. 2018
  • Univerzita Palackého v Olomouci

Digitální technologie se stále lépe dokáží spojovat s fyzickým světem, což vede k nové, zásadní vlně inovací. Zrychlující se tempo vývoje ale způsobuje v Evropě nerovnosti a problémy, jako je například nižší produktivita. Jaké kroky je třeba učinit, aby mohla Evropa vyhlížet změny z "pole-position"? Doporučení přináší nová studie Evropské komise.

24. 2. 2018
  • Vědavýzkum.cz

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 proběhne v Berlíně třetí ročník akce Czech Innovation Festival (CIF), jehož hlavním letošním tématem je umělá inteligence. V rámci festivalu proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 tradiční Czech Startup Pitch. Přihlásit se můžete do konce února.

20. 2. 2018
  • BusinessInfo.cz

 Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března 2018 druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Českou republiku bude reprezentovat startup Clever Analytics.

17. 2. 2018
  • CzechInvest

Česko skončilo v prostředí pro zakládání firmy až daleko za některými rozvojovými zeměmi. Za nejlepšími evropskými zeměmi stále výrazně ztrácí. Globální firmy, jako Y Soft, se proto snaží podporovat nadějné technologické společnosti, aby jim usnadnily expanzi.

8. 2. 2018
  • Dalibor Dostál

Partneři webu a spolupracující instituce