facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Cena na podporu českých startupů v oblasti sociálních inovací

31. 7. 2017
Cena na podporu českých startupů v oblasti sociálních inovací

Velvyslanectví Státu Izrael v České republice uspořádalo soutěž, která je zaměřena na inovativními začínající firmy, které mají podnikatelský záměr se společenským přínosem. Vítězem se stala firma CityBarometer, která pomáhá vedení měst efektivně zapojovat občany do rozhodování o dalším rozvoji města. 

Letošní hodnocení český inovativních projektů se uskutečnilo 28. srpna 2017 za podpory Technologické agentury ČR (TA ČR). Tato soutěž probíhá i na jiných izraelských ambasádách na světě. Vítěz soutěže vyhrává zpáteční letenku a pobyt v Izraeli. Vítězové se spolu poté setkají právě v Izraeli.

„Těší mě, že Technologická agentura spolupracuje s Izraelem v oblasti podpory inovativních startupů. Izrael je často nazýván Startup Nation, zejména díky jedinečnému inovačnímu ekosystému, který za posledních 25 let vyprodukoval stovky světově úspěšných startupů,“ upozornil Petr Očko, předseda TA ČR. „Izrael je nám inspirací jak podporovat inovativní nápady či mladé výzkumníky. To je i jedním z cílů TA ČR například v programech GAMA a ZÉTA," dodal.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR