facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Hack2Normal: Inovativní nápady pro život po pandemii

22. 5. 2021
Hack2Normal: Inovativní nápady pro život po pandemii

Uplynulý víkend se v Praze uskutečnil Hack 2 Normal hackathon. V prostorách pražské pobočky HubHub se sešlo celkem deset soutěžních týmů. Jejich členové měli pouhých 48 hodin na vytvoření řešení, která by aspoň částečně pomohla „vrátit do normálu“ oblasti zasažené pandemií. Většina týmů se zabývala vylepšením zdravotní péče a byznysového prostředí.

Vitezny tym Dio vyhlaseni

Porotu nejvíc uchvátila mobilní aplikace Dio, která věřícím – mimo jiné – umožňuje zpovídat se online. „Víra je dnes jednou z posledních nedigitalizovaných oblastí. Na světě je přitom šest miliard věřících a zvlášť v době pandemie mnozí z nich trpěli tím, že kostely a další svatostánky byly uzavřené. Je nejvyšší čas přenést církevní instituce do 21. století a umožnit věřícím kontakt s kněžími i na dálku,“ vysvětlil svou motivaci k vytvoření aplikace Vojtěch Šanca, kapitán vítězného týmu.

Pětičlenná porota ve složení Beáta Vörösová (CzechInvest), Blanka Sigmundová (Loono), Filip Řehořík (Microsoft), Jan Krahulík (Grouport)Luděk Jedlička (Oracle CZE) se na vítězi shodla jednomyslně. „Oceňuji zejména dobře uchopenou myšlenku i velmi srozumitelné a přímočaré řešení, které je navíc snadno rozšiřitelné na další trhy i náboženství,“ shrnul hlavní pozitiva při závěrečné zpětné vazbě Filip Řehořík.

„Seznamka“ pro neziskovky i zaměstnanecký chatbot

Na druhém místě se umístil projekt Rosteme společně, který jeho tvůrci popisují jako „seznamku s přesahem“. Cílem aplikace by mělo být efektivní propojení firem a neziskového sektoru tak, aby mezi oběma stranami docházelo ke smysluplné spolupráci, založené na vzájemné kompatibilitě.

Hack2Normal 1

Bronzovou pozici po dlouhých debatách porotců obsadil wellbeing chatbot týmu Business Republic. Služba založená na umělé inteligenci by měla firmám pomoci lépe analyzovat individuální potřeby jednotlivých zaměstnanců a pomáhat manažerům s tím, aby tyto potřeby lépe vnímali a předcházeli tak ve svých týmech nespokojenosti i eventuální fluktuaci.

Všechny medailové projekty od organizátorů získaly ke svému dalšímu rozvoji startovní finanční podporu. Ještě podstatnější je ale možnost získat zpětnou vazbu od potenciálních investorů během tzv. pitchdays ve venture kapitálových fondech Air Ventures a UP21, a především pak pokračující mentoring ze strany partnerů celého hackathonu.

Záznam z nedělní části akce je možné si zpětně prohlédnout na FB kanálu Startup World Cup Summitu.

 

Zdroj: SWCSummit

Foto: Romana Červenková