facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

InnoEnergy chce v Česku podpořit rozjezd nových inovativních projektů

9. 8. 2017
InnoEnergy chce v Česku podpořit rozjezd nových inovativních projektů

InnoEnergy, evropské společenství pro inovace v oblasti udržitelné energie, otevírá nové investiční příležitosti pro inovativní projekty z oblasti udržitelné energie, jejichž cílem je pomoci novým produktům vstoupit do 5 let na evropský trh.

InnoEnergy hledá pro letošní program Investment Round inovativní projekty z následujících oblastí: obnovitelné energie, alternativní zdroje energie, čistá energie, spolehlivá nukleární energie, udržitelná obytná a průmyslová spotřeba energie, efektivní uchování a distribuce energie, chytré domy, stavby a města a energetická bezpečnost. Předpokladem pro přihlášení je, aby nápad fungoval spolehlivě za simulovaných, ale reálných podmínek. InnoEnergy nabízí díky své síti 160 evropských partnerů a znalostí mezinárodního trhu pomoc v průběhu celého procesu.

 

InnoEnergy

 

Společnosti, které budou realizovat tyto projekty, musí vytvořit mezinárodní sdružení o  3 až 7 členech, a to alespoň ze dvou evropských zemí. V případě, že společnost nedisponuje partnery, ale má dobrý nápad, může se obrátit na InnoEnergy, která s navázáním kontaktů pomůže.

Skrze InnoEnergy je možné získat finanční prostředky až do výše 80% veškerých nákladů, a to s ohledem na potenciál konkrétního projektu. Investice se doposud pohybovaly v rozmezí 2,5 až 130 milionů korun. Od spuštění Investment Round v roce 2011 dosud InnoEnergy investovalo dohromady přes 4 miliardy korun na realizaci 90 produktů, 3 výrobních závodů, 77 patentových přihlášek a propojení 323 organizací.

Cílem programu je naplnit Evropský strategický plán pro energetické technologie (SET-Plan) a snažit se tak o udržitelnou a environmentální ochranu co nejrychleji a nejefektivněji.

Předpokládané investice v tomto kole výzev činí 130 milionů korun. Datem uzávěrky přihlášek je 23. říjen 2017.

Více informací k nalezení zde.

 

Zdroj: InnoEnergy