facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Proof of Concept se na MU těší velkému zájmu, podporu získalo dalších sedm projektů

27. 5. 2016
Proof of Concept se na MU těší velkému zájmu, podporu získalo dalších sedm projektů

V lednu vyhlásila Masarykova univerzita prostřednictvím CTT už druhou výzvu na financování projektů pro dovyvinutí či ověření technologií směřujícím k uplatnění v praxi, takzvané Proof of Concept (zkráceně PoC). "Nejedná se o výzkum, ale skutečně o ověření - například technologie, která funguje v laboratorním měřítku, ale zatím není zajímavá pro firmy. Cílem podpory je zhodnotit potenciál technologie dalším měřením a ověřováním, a to do fáze, kdy bude atraktivnější pro firmy a díky tomu lépe uplatnitelná na trhu," vysvětlila Hana Půstová z CTT, která má projekt na starosti.

Celkem ve druhé výzvě o podporu požádalo 24 projektů. Sedm úspěšných vybrala Rada pro transfer technologií a komerční spolupráci MU. Projekty si mezi sebou rozdělí více než šest milionů korun.

Finanční podpora je v tomto případě realizována díky grantu Technologické agentury ČR. V první výzvě, která byla vyhlášena v září 2015, se o peníze ucházelo 17 projektů. Uspěly tři v celkové výši 2,3 milionu korun. Na další výzvy zbývá z grantu TA ČR ještě 10,5 milionu. "Třetí výzvu PoC předběžně plánujeme na srpen či září letošního roku," dodala Půstová.

 

Zdroj: CTT MU