facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Termín pro podání přihlášek do soutěže Česká hlava 2018 se blíží

10. 6. 2018
Termín pro podání přihlášek do soutěže Česká hlava 2018 se blíží

Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády České republiky každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen – nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout. Uzávěrka přihlášek pro všechny kategorie je již 30. 6. 2018.

Projekt vznikl před 16 lety z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a Prof. Antonínem Holým a jedná se o největší projekt pro rozvoj české vědecké a technické inteligence. Česká hlava však není jen nejvyšší vědecké ocenění, ale řada vzájemně provázaných projektů, jejichž cílem je popularizace vědy, výzkumu a vzdělávání u široké veřejnosti, ale i pomoc při utváření vhodných podmínek pro efektivní propojení výzkumu s výrobní praxí a nastavení takových podmínek, které tuto synergii umožní a podpoří.

Laureátům je ocenění Česká hlava za vědu, výzkum a inovace předáváno v několika kategoriích již od roku 2002. Od roku 2006 je vítězná hlavní cena udělována premiérem České republiky na základě usnesení vlády jako "česká nobelovka za vědu, výzkum a inovace“ pod názvem Národní cena vlády Česká hlava.

V rámci soutěže se udělují ceny v pěti kategoriích:
1) Národní cena vlády Česká hlava
2) Cena společnosti Kapsch, cena Invence
3) Industrie
4) Cena Společnosti ČEZ, cena Doctorandus za technické vědy
5) Doctorandus za přírodní vědy

Lhůta k podání přihlášek je pro všechny kategorie do 30. června 2018. Přihlášky s příslušnou dokumentací je třeba zaslat v elektronické podobě na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Posudky musí být podepsány a spolu s celou prací naskenovány.

 

Zdroj: Česká hlava