facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Dvě největší technické vysoké školy si zvolily rektory

26. 10. 2017
Dvě největší technické vysoké školy si zvolily rektory

Na Českém vysokém učení technickém v Praze a Vysokém učení technickém v Brně se tento týden volili rektoři pro funkční období 2018 – 2022. Svůj post na VUT v Brně obhájil Petr Štěpánek, novým rektorem ČVUT se stane Vojtěch Petráček.

Na VUT v Brně pro Petra Štěpánka hlasovalo při úterní volbě 21 z 22 přítomných senátorů, do své funkce byl zvolen již podruhé. Předtím působil jako prorektor, v letech 2003 – 2010 také jako děkan Fakulty stavební VUT v Brně. V nadcházejícím čtyřletém funkčním období se plánuje zaměřit na větší internacionalizaci školy, podporu projektového řízení a také na větší otevřenost a vstřícnost rektorátu VUT vůči fakultám. Velkou výzvou jsou podle něj také povinnosti spojené s novelou vysokoškolského zákona, přičemž v roce 2018 brněnská technika plánuje podat žádost o institucionální akreditaci.

Ve středu 25. 10. 2017 se v pátém a posledním kole volby stal novým rektorem ČVUT Vojtěch Petráček. Zvítězil těsnou většinou, získal 23 hlasů ze 45. Porazil tak čtyři další kandidáty: Alenu Kohoutkovou, Michala Pěchoučka, Pavla Tvrdíka a Petra Konvalinku. Konvalinka byl rektorem mezi lety 2014 – 2018, nepovedlo se mu ale obhájit mandát.

Také na dalších vysokých školách a ústavech Akademie věd ČR v současné době probíhají volby nového vedení (psali jsme zde).

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: VUT v Brně