facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Soutěž: Fyzikální fotografie roku 2023

3. 12. 2023
Soutěž: Fyzikální fotografie roku 2023

Letošní ročník fotografické soutěže na téma Fyzika v našem každodenním životě je kromě stávajících i bývalých zaměstnanců Fyzikálního ústavu AV ČR  zaměřen i na studenty všech typů škol. Každý soutěžící má možnost přihlásit maximálně pět fotografií. Uzávěrka přihlášek je 31. prosince 2023.

Soutěž Fyzikální fotografie roku 2023 přináší příležitost zaměstnancům Fyzikálního ústavu AV ČR a studentům projevit své umělecké a vědecké schopnosti. Téma letošního ročníku se zaměřuje na Fyziku v každodenním životě a má za cíl zpochybnit stereotypy spojené s vnímáním tohoto vědního oboru. Účastníci jsou vyzváni, aby využili telefon nebo fotoaparát při hodinách fyziky nebo jinde a zachytili tajemné momenty, které ukazují magii fyziky. Přihláška do soutěže vyžaduje sérii maximálně pěti fotografií souvisejících s tématem.

Soutěž je otevřena pro bývalé a současné zaměstnance Fyzikálního ústavu AV ČR a pro studenty všech typů škol.

Uzávěrka pro zaslání fotografií je 31. prosince 2023 ve 12:00 hodin středoevropského času, a vyhlášení vítězů se koná 8. ledna 2024.

Registrace je možná prostřednictvím e-mailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vstupní požadavky

  • Pro účast v soutěži je třeba zaslat sérii maximálně pěti fotografií.
  • Fotografie se musí vztahovat k tématu soutěže Fyzika v každodenním životě.
  • Téma je otevřeno experimentování.
  • Přihlásit se může kdokoli, primárně je soutěž určena pro bývalé a současné zaměstnance Fyzikálního ústavu AV ČR a pro studenty všech typů škol.

Uzávěrka

Je velmi důležité, abychom vaše fotografie obdrželi do 31. prosince 2023 do 12.00 hodin (středoevropského času). Soutěžní příspěvky, které budou doručeny po tomto termínu, nebudou do soutěže zařazeny.

Vyhlášení vítězů proběhne 8. ledna 2024.

 

Zdroj: Fyzikální ústav AV ČR